روز جمعه ده ها ویدئو در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می دهد اعتراضات مردم علیه گرانی ها، و حکومت به شهرهای بیشتری گسترش یافته است. ناآرامی ها از جمله در شهرهای اردبیل، خرم آباد، اندیمشک، ایرانشهر، رشت، بروجرد، شاهین شهر، لرستان، دهدشت، اصفهان، یزد، چلیچه، فارسان، دهدشت و پردنجان است. شعار علیه گرانی، خامنه ای و رئیسی در اجتماعات اعتراضی مردم شنیده می شد.
بر طبق این گزارش ها در شهر رشت، جوانان به اعتراضات پیوستند و جمعه شب به خیابان آمدند. در سطح شهر جو امنیتی و سرکوبگرانه حاکم است و سرکوبگران با مردم که علیه گرانی شعار می دادند، درگیر شدند. در بسیاری از شهرهای دیگر صدای تیراندازی به گوش رسیده و واحدهای ضدشورش به مقابله با معترضان برخاسته اند.
همچنین تصویری از یک معترض به نام امید سلطانی منتشر شده و گفته شده است او در تاریخ ۲۲ اردیبهشت بر اثر شلیک نیروهای سرکوبگر در اندیمشک جان باخته است.
زمزمه ی دور جدید اعتراضات از بیست روز پیش همزمان با اعلام دولت مبنی بر قطع یارانه آرد برای صنایع غذایی و همچنین نان‌های فانتزی آغاز شد.
به گفته دست‌اندرکاران نانوایی‌های نان فانتزی، قیمت آرد برای آنها حدودا ۱۰ برابر گران‌تر شده است.
مساله گرانی‌ها در هفته جاری ادامه یافت و در روز پنج‌شنبه دولت رسما بهای مرغ، تخم مرغ و لبنیات را افزایش داد.
بر اساس تصاویری تایید نشده از مصوبات قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی که رسانه‌های ایران روز پنجشنبه منتشر کرده‌اند، قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده پس از حذف ارز ترجیحی نهاده‌های تولیدی با رشد بیش از ۱۰۶ درصد نسبت به قیمت مصوب پیشین ۶۴ هزار تومان تعیین شده است.
همچنین قیمت هر شانه تخم‌مرغ دو کیلوگرمی نیز با افزایش دو برابری نسبت به نرخ مصوب پیشین به ۹۶ هزار تومان می‌رسد.