pastedGraphic.png

داروسازان کشور خواستار تجدید نظر در تصمیم انجمن داروسازان شده و آن را بیشتر به سود صاحبان داروخانه‌ها می‌دانند

داروسازان کشور نسبت به حقوق‌های تعیین شده توسط انجمن داروسازان اعتراض دارند. این داروسازان، حقوق‌های تعیین شده توسط انجمن را بسیار کم دانسته و خواستار رسیدگی مسئولین به این موضوع شدند. داروسازان با مقایسه حقوق خود با بسیاری از عوامل حکومت، این حقوق را در شان یک پزشک نمی‌دانند. آنها با توجه به گرانی و تورم افسارگسیخته خواستار افزایش حقوق خود شدند. در حال حاضر وضعیت معیشتی داروسازان مناسب نیست و به نسبت بسیاری از شغل‌های حکومتی، دریافتی آنها ناچیز است.

یکی از داروسازان کشور با اشاره به ضایع شدن حقوق همکارانش به سرخوردگی آنها اشاره کرده و می‌گوید:

«داروسازان از رتبه‌های برتر کنکور و نخبگان کشور هستند؛ اما آن طور که باید و شایسته است حقوق دریافت نمی‌کنند…. وضعیت بد درآمدی و سرخوردگیِ داروسازان از کار و ناامیدی از آینده‌ شغلی، مهاجرت این گروه را طی سال‌های اخیر تشدید کرده است.»

یکی دیگر از داروسازان کشور خواستار انجام انتخابات انجمن داروسازان شده و می‌گوید:

«بیش از ۱۶ ماه است که به بهانه‌های واهی انتخابات انجمن داروسازان برگزار نمی‌شود. اعضای فعلی انجمن داروسازان با رای ۵درصد از داروسازان انتخاب شده‌اند و ما خواهان برگزاری انتخابات مجدد برای تعیین اعضای جدید هستیم.»

تعیین حقوق داروسازان با توجه به منافع داروخانه‌داران

به گفته داروسازان کشور این انجمن در تعیین حقوق داروسازان بیشتر به منافع داروخانه‌داران توجه کرده است. تعیین حقوق پایین برای داروسازان به منظور خوش‌آیند داروخانه‌دارانی است که در این انجمن بیشترین سهم را دارند.

یکی از داروسازان معترض در این رابطه می‌گوید:

«افزایشِ حقوق آنها بار مالی به دولت و مردم تحمیل نمی‌کند و صرفا باید از سود نجومیِ صاحبان داروخانه به حقوق داروسازان اضافه شود تا از مهاجرت نخبگان جلوگیری شود و داروسازان خدمات بهتر و با کیفیت‌تری در داروخانه‌ها به مردم ارائه دهند و انگیزه‌ بیشتری برای کار داشته باشند.»

داروسازان معترض روز شنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در اعتراض به حقوق تعیین شده در مقابل سازمان غذا و دارو در تهران و بسیاری از مراکز استان تجمع اعتراضی برپا کردند.

در سال گذشته نیز داروسازان کشور در اعتراض به ضایع شدن امتیازات آنها توسط مسئولین حکومتی چندین تجمع برگزار کردند.

سران حکومت با ضایع کردن حقوق داروسازان باعث سرخوردگی آنها شده‌اند. این موضوع باعث تشویق داروسازان کشور به مهاجرت شده‌اند. علت اصلی فرار مغزها نداشتن امید به آینده می‌باشد.