اعتراض پرستاران تامین اجتماعی

اعتراض پرستاران تامین اجتماعی در حالی رسانه‌ای می‌شود که در دروان کرونا شغل آنها بعنوان شغل سخت و زیان‌آور محسوب نمی‌شود.

بنابه گفته پرستاران تامین اجتماعی، عدم محسوب شدن شغل آنها بعنوان شاغلین سخت و زیان‌آور باعث می‌شود که از مزایای بازنشستگی پیش از موعود نمی‌توانند استفاده کنند.

جمعی از پرستاران روز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با مراجعه به وزارت کار خواستار پاسخگویی مسئولین درباره مشکلات‌شان شدند.

این پرستاران می‌گویند: «در دوران بحران کرونا که پرستاران بیش از همیشه جانفشانی می‌کنند و در صف مقدم خطر قرار دارند، چرا نباید شغل آنها سخت و زیان‌آور محسوب شود، مگر شغلی دشوارتر از پرستاری آن هم در این دوران وجود دارد؟»

پرستاران معترض که بیمه سازمان تامین اجتماعی می‌باشند، خواستار برخورداری از مزایای بازنشستگی پیش از موعد، بدون استثنا برای همه همکاران خود در سازمان تامین اجتماعی می‌باشند.

آنها از مسئولین درخواست دارند که موانع موجود برای استفاده از مزایای بازنشستگی به سرعت برطرف شود.

گفتنی است که طی روزهای گذشته شورای عالی سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای اعلام کرده است که سازمان تامین اجتماعی برای اجرای قانون شغل سخت و زیان‌آور پرستاران، مبنی بر بازنشستگی و برخورداری از مزایای آن پیش از موعد، بیش از ۲۰۰ میلیون تومان طلب کرده است.

این در حالی است که در موارد متعددی بطرز عجیبی پاداش بازنشستگی جامعه پرستاران زحمتکش را برای این منظور گرو می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است: «بی‌توجهی و مشکل‌آفرینی سازمان تامین اجتماعی جنبه‌ها و ابعاد مختلفی دارد.»

بیانیه ادامه می‌دهد: «بطور نمونه یکی دیگر از این اقدامات، تعهد مسئولان این سازمان برای استخدام پرستار رسمی و پیمانی جهت رفع کمبود پرستار در مراکز درمانی تامین اجتماعی بود که آن هم در اقدامی غیرمنتظره برخلاف وعده‌های تبلیغاتی؛، برگزاری آزمون و… برای استخدام پرستاران، اما امروزه ظاهرا قبول‌شدگان جز تعداد اندکی را به صورت شرکتی بکارگیری می‌کنند که اعتراض جوانان پرستار زیادی را برانگیخته است.»

Share: