اعتراض کارگران ابنیه فنی تراورس نسبت به شرایط پس از واگذاری

به گفته کارگران ابنیه فنی تراورس، فشارهایی که منجر به برگشت شرکت به راه‌آهن شد، تغییری در وضعیت کارگران ایجاد نکرد.

کارگران می‌گویند: «۷ ماه از صدور رای قطعی برگشت شرکت تراورس به راه‌آهن می‌گذرد. اما هنوز هیچ تغییری در وضعیت کارگران ایجاد نشده است. اولین موضوع مورد بحث کارگران این است که چرا شرکت راه‌آهن بدون اطلاع کارگران مجمع عمومی برگزار کرده است.»

کارگران ادامه می‌دهند: «شرکت راه‌آهن برای تغییر اعضای هیات مدیره و مدیرعامل تراورس به کارگران اطلاع نداده است. نتیجه عدم اطلاع کارگران و برگزاری مجمع عمومی، ابقا مدیرعامل سابق تراورس در پست قبلی خود بوده است.»

به گفته کارگران اگر چنین موضوعی درست باشد، آنهم با وجود نارضایتی کارگران، بزرگترین بی‌اعتنایی به ۶هزار کارگر تراورس است. علاوه بر این ۷ماه پس از صدور حکم دادگاه، هیچ تغییری در شرایط کاری، حقوقی و شغلی خود به نسبت قبل احساس نکرده‌اند. این خود دلیلی بر اعتراض کارگران ابنیه فنی تراورس نسبت به شرایط پس از واگذاری است.

بی‌توجهی مسئولین به مطالبات قانونی کارگـران ابنیـه فنی تـراورس

یکی از کارگران می‌گوید: «پس از واگذاری، نه مطالبات مزدی و بیمه عقب‌افتاده کارگران بروز شد و نه سنوات پرداخت شد. همچنین امنیت شغلی کارگران همانند قبل در بلاتکلیفی قرار دارد.»

کارگران می‌گویند: «ما می‌خواهیم بدانیم که با شرایط جدید تغییر تراورس از خصوص به دولتی چگونه باید همکاری کنیم؟ آن هم واگذاری که تنها در حرف ایجاد شده است. هم اکنون وضعیت شغلی کارگران مانند ۷ ماه قبل است. مدیران نیز همان افرادی هستند که پیش از این بودند. با این تفاوت که محکم‌تر از قبل بر کرسی مدیریت نشسته‌اند.»

به گفته کارگران ابنیه فنی شرکت تراورس، هم اکنون نگرانی آنها نامشخص بودن وضعیت شرکت تراورس است. شرکتی که از بخش خصوصی به راه‌آهن واگذار شد، اما عملا هیچ تغییری در وضعیت کارگران آن ایجاد نشده است.

کارگران عنوان کرده‌اند: «سال‌ها است این موضوع را پیگیری کرده‌ایم. متاسفانه مسئولان با بی‌توجهی به مطالبات قانون ما هنوز هیچ تصمیمی برای رفع مشکلات و تغییر نوع قرارداد کارگران نگرفته‌اند. این موضوعی است که هر روز نگرانی کارگران را بیشتر می‌کند.»

کارگران ابنیه فنی تراورس در خاتمه به سایر مطالبات خود اشاره می‌کنند. آنها تصریح می‌کنند: «اجرای طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل، رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی خواسته‌هایمان می‌باشد. همچنین پرداخت برخی مزایای قانونی و عرفی از دیگر مطالبات ما است. مزایایی همچون بن ماه رمضان و دادن لباس و کفش کار که هنوز بصورت کامل پرداخت نشده است. این مسائل امروز باعث گرفتاری‌هایی برای کارگران شده است.»

Share: