اعتراض کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان از دریافت نکردن مطالبات مزدی

کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان به پرداخت نشدن حداقل ۳ ماه حقوق و مطالبات خود اعتراض دارند.

این کارگران می‌گویند: «پرداخت نکردن منظم دستمزد و حق بیمه مشکلاتی برای ما بوجود آورده است.» کارگران در شرکت‌های پیمانکاری وابسته به ابنیه فنی راه آهن مشغول بکار هستند. آنان بدلیل دریافت نکردن مطالبات عقب‌افتاده خود، با مشکلات خانوادگی و معیشتی زیادی گریبانگیر هستند.

به گفته کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان، بیشتر کارگران بدلیل پرداخت نشدن منظم دستمزدها با مشکل روبه‌رو هستند. کارگران می‌گویند: «بدلیل مشکلات مالی پیمانکاران و پرداخت نشدن دست‌کم ۳ ماه از دستمزدهایمان، هر روز سفره‌هایمان به نسبت روز قبل کوچک‌تر می‌شود.»

کارگران برای دریافت مطالبات عقب‌افتاده خود بارها به نهادهای دولتی مراجعه کرده‌اند اما تاکنون پاسخی به آنها داده نشده است.

کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان، نگران پرداخت حق بیمه‌های خود هستند. آنها افزودند: «چندین ماه حق بیمه ما به تامین اجتماعی واریز نشده است. ما در برخی از ماه‌های سال در خصوص دریافت خدمات درمانی، در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی با مشکل مواجه هستیم.»

اکنون مطالبات عقب‌افتاده کـارگران ابنیه فنی تراورس در مسیر خاش به زاهدان در استان سیستان و بلوچستان به ۳ماه رسیده است. این در حالی است که کارفرما مدعی است دلیل پرداخت نکردن حقوق، کامل نبودن مدارک اداری و مالی کارگران بوده است.

کارگران عنوان کرده‌اند که برای دریافت مطالبات‌مان پیگیری زیادی از پیمانکار و شرکت راه‌آهن انجام داده‌ایم. آنها افزودند: «از مسئولان شرکت راه‌آهن اعتراض داریم که در برابر حقوق قانونی کارگران پیمانکاری سکوت کرده‌اند. در پیگیری مطالبات ما هیچ واکنش جدی از خودشان نشان نمی‌دهند.»

کـارگران راه‌آهن بخصوص در مناطق سیستان و بلوچستان در بدترین آب و هوا و شرایط بحرانی کرونا مشغول کار هستند. این کارگران زیر نظر پیمانکاران فعالیت می‌کنند. در وضعیت کنونی که گرانی مایحتاج زندگی بیداد می‌کند، دولت هیچ حمایتی از این کارگران انجام نداده است. اما کارگران محروم و زحمت‌کش که با همین دستمزد حداقلی زندگی‌شان را می‌گذرانند، آن هم از آنها دریغ شده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *