اعتراض کارگران بیمارستان خمینی دهدشت و مراکز مربوطه نسبت به پرداخت نشدن چند ماه حقوق

بیش از ۵۰ نفر از کارگران بیمارستان خمینی دهدشت و مراکز مربوط به آن چند ماه است هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند و پیگیری مطالبات آنها از مسئولان مربوطه بی‌نتیجه مانده است. این موضوع باعث اعتراض کارگران این بیمارستان شده است.

یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید: «هر قدر داد می زنیم، راه به جایی نمی بریم؛ چرا دانشگاه علوم پزشکی با این پیمانکار قرارداد بسته است؟ شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی می‌خواهند به کجا برسند که حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند؟ دو برابر سایر پرسنل کار می‌کنیم!»

به گفته این کارگران معترض، نه دانشگاه علوم پزشکی و نه پیمانکار پاسخگو نیستند؛ در حالی که امور قراردادهای دانشگاه علوم پزشکی، قرارداد را با پیمانکار می‌بندد؛ اما هیچ کدام مسئولیت نمی‌پذیرند.

یکی از این کارگران که به عنوان نیروهای شرکتی خدماتی مشغول به کار هستند، به نمایندگی از بقیه همکاران خود می‌گوید: «ما نیروهای خدماتی دوشادوش سایر پرسنل، پرستاران و پزشکان در بخش‌های مختلف اورژانس، کرونا و … مشغول به خدمت هستیم، ولی ۵ ماه بود که یک ریال حقوق دریافت نکرده‌ بودیم.»

وی افزود: «پس از پیگیری‌های زیاد و بی‌توجهی از سوی مسئولان و رسانه‌ای شدن مشکل، بالاخره پیمانکار ۲ ماه حقوق کارگران را پرداخت کرد؛ ولی از برج ۲ تا حال یک ریال پرداخت نکردند.»

این کارگر ادامه می‌دهد: «نماینده پیمانکار هم می‌گوید، تا الان حقوق و بیمه کارگران را از جیب خود داده‌ایم؛ ولی اگر دانشگاه تا پایان سال هم بودجه‌ای به ما ندهد، یک ریال به کارگران پرداخت نمی‌کنیم!»

این کارگر معترض در ادامه می‌گوید: «بی‌صاحب‌ترین نیروهای بیمارستان، همین نیروهای شرکتی خدماتی است؛ پیمانکار، بیمارستان، شبکه بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، هیچ کدام توجهی به ما نمی‌کنند؛ اگر این موضوع ادامه پیدا کند همه دست از کار می‌کشیم.»

در این میان آن چه باعث تاسف است، پاسخ یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به عنوان ناظر عالی است که می‌گوید: «در حقیقت من اطلاع ندارم؛ به پوران فرد مراجعه کنید.»

Share: