اعتراض کارگران بیکار شده سیستان و بلوچستان نسبت به تاخیر در دریافت مقرری بیکاری

اعتراض کارگران بیکار شده سیستان و بلوچستان در حالی رسانه‌ای می‌شود که به جز دریافت مقرری بیکاری، منبع دیگری برای تامین امرار معاش خود ندارند.

جمعی از کارگران بیکار شده سیستان و بلوچستان نسبت به تاخیر در پرداخت مقرری بیکاری خود معترض هستند و عنوان کرده‌اند که این موضوع مشکلات بسیاری را برای آنها به وجود آورده است.

کارگران بیکار شده در سیستان و بلوچستان با اشاره به این که در ماه‌های فصل بهار، شغل خود را از دست داده‌اند، می‌گویند: «تاخیر در پرداخت مقرری بیکاری در حالی مشکلات بسیاری را برای ما به وجود آورده است که راه جایگزینی برای امرار معاش و تامین هزینه‌های معیشتی خود نداریم.»

این کارگران معتقدند که رشد افزاینده بیکاری و مشکلات اقتصادی در سیستان و بلوچستان، به دلیل شیوع ویروس کرونا تشدید شده و خواستار آن هستند که دولت مقرری بیکاری عقب‌افتاده آنها را که در بیمه بیکاری ثبت شده‌اند، هرچه سریعتر پرداخت کند.

یکی از کارگران که پیش از این در یک شرکت بیمه مشغول به کار بوده است می‌گوید:

«من بیش از هفت سال سابقه کار در یک شرکت بیمه داشته‌ام و هرماه نیز سه درصد از حق بیمه من به حساب صندوق بیمه بیکاری واریز شده است؛ اگر حساب کنید هر سال میزان زیادی پول به حساب این صندوق ریخته‌ام تا در زمان بیکاری بتوانم از این سرمایه در جهت تامین هزینه‌های زندگی استفاده کرده و راهی برای امرار معاش داشته باشم.»

از قرار معلوم، مسئولین وعده پرداخت چند ماه مقرری معوقه کارگران بیکار شده را طی روزهای آینده داده‌اند؛ اما کارگران نسبت به درازا کشیده شدن این موضوع اعتراض دارند.

کارگران بیکار شده سیستان و بلوچستان، ضمن اعتراض خود نسبت به چندین ماه تاخیر عنوان کرده‌اند: «در پرداخت اجاره خانه و هزینه‌های ابتدایی زندگی خود مانده‌ایم و دیگر کسی نیست که از او قرض نگرفته باشیم.»

Share: