اعتراض کارگران حفاری شمال و کارگران شرکت ملی حفاری نسبت به عدم پرداخت دستمزدشان

اعتراض کارگران حفاری شمال به دو ماه دستمزد پرداخت نشده

این کارگران معترض می‌گویند که دو ماه است دستمزدهایشان پرداخت نشده و مراجعات مکرر آنها به نهادهای مسئول و کارفرما تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

کارگران حفاری شمال با بیان اینکه هیچ زمان و موعد مشخصی برای پرداخت دستمزد کارگران اعلام نکرده‌اند، می‌افزایند:« هم کارگران ستادی و هم کارگران عملیاتی شرکت از این تاخیر ناراضی هستند؛ در شرایط اقتصادی فعلی، تاخیر در پرداخت دستمزدها، مشکلات بسیار به بار می‌آورد.»

کارگران حفاری شمال همچنین از احتمال تدوین چارت‌های پرسنلی جدید در شرکت ابراز نگرانی کردند و گفتند: « نگرانیم که در آینده اخراج در کار باشد.» در خصوص اعتراض کارگران حفاری شمال، روابط عمومی حفاری شمال تاکنون نسبت به علت این تاخیر توضیحی نداده است.

کارگران حفاری شمال در نامه‌ای خطاب به مقامات و مسئولان، خواستار بهبود اوضاع پرداختی در شرکت شدند و عنوان کرده‌اند که علی‌رغم وعده‌های داده شده به آنها شرایط کارشان بهتر نشده است.

 اعـتراض کارگران شرکت ملی حفاری به تاخیر در پرداخت دستمزدها

همچنین تاخیر در پرداخت دستمزدها برای کارگران شرکت ملی حفاری مشکل‌ساز شده است. کارگران پیمانکاری شرکت ملی حفاری از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی خود خبر داده‌اند.

این کارگران معترض که جزء کارگران عملیاتی این شرکت هستند، اعلام کردند: «دستمزد ما پیمانکاری‌ها با تاخیر پرداخت می‌شود و اکنون برخی از ما که تعدادمان به ۵۰ نفر می‌رسد، تا سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم. در حالیکه دستمزد کارگران رسمی و قراردادی به موقع پرداخت شده است.»

این کارگران ضمن درخواست پرداخت منظم دستمزد‌هایشان، گفتند: «کار روی سکوها و دکل‌های نفتی، کار سخت و بسیار توان‌فرسایی است و تاخیر در پرداخت مطالبات، اوضاع را [برای ما] دشوارتر می‌کند.»

Share: