اعتراض کارگران رستوران‌های شرکت نفت فلات قاره ایران نسبت به از دست دادن امنیت شغلی و معیشتی

روز سه شنبه ۶ آبان ماه ۹۹، کارگران رستوران‌های شرکت نفت فلات قاره ایران، واقع در جزایر خلیج فارس، با ارسال نامه‌ای به رسانه نفت آنلاین، اعتراض خود را نسبت به از دست دادن امنیت شغلی و معیشتی خود، اعلام کرده‌اند.

این کارگران با ارسال و انتشار پیامی مشترک به نفت آنلاین، خواستار رفع مشکلات خود در زمینه امنیت شغلی و معیشتی شدند.

متن نامه اعتراضی کارگران رستوران‌های شرکت نفت در جزایر نفتی فلات قاره ایران بدین شرح است:

«با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دست‌اندرکاران رسانه نفت آنلاین

احتراماً با حذف نام کارکنان رستوران‌های جزایر نفتی از سامانه ساپنا (سامانه اطلاعات پیمانکاران نفت ایران) و از بین رفتن امنیت شغلی و معیشت بیش از ۱۰۰۰ نفر از پرسنل شرکت نفت فلات قاره ایران در جزایر نفتی و مناطق عملیاتی (خارگ، لاوان، بهرگان، سیری‌، قشم و کیش) که همگی بیش از ۱۵ سال سابقه دارند و با شرایط سخت و دوری از خانه و کاشانه، در وسط آب‌های نیلگون خلیج فارس و بر روی سکوهای نفتی به صورت اقماری و در گرمای ۵۰ درجه، همه عمر و جوانی خود را گذاشته و مشغول به کار هستیم.

با حذف از این سامانه، از اصول اولیه کاری مثل بیمه تکمیلی و اضافه‌کار و کارانه و غیره، خود و خانواده‌های ما بی‌بهره می‌شوند و امنیت شغلی ما در اختیار پیمانکار است.

لذا عاجزانه و ملتمسانه (تو رو به خدا) به داد نیروهای مظلوم رستوران‌های شرکت نفت فلات قاره برسید که هیچ کس در وزارت نفت برای ما ارزشی قائل نیست.

لطفاً به دلیل اجرای قریب‌الوقوع طرح که تا تاریخ ۳۰ آبان اجرا می‌گردد، هرچه زودتر اگر ممکن است پیگیری نمائید.»

لازم به یادآوری است که حدود یک هفته پیش، کارگران نفت که با قراردادهای حجمی کار می‌کنند، از جمله در شرکت نفت فلات قاره خارک، در بخش خدمات رستوران و کارکنان حراست شاغل در شرکت نفت و گاز غرب، کارگران قرارداد حجمی نفت‌شهر، تنگ‌بیجار و چشمه‌خوش، نسبت به نوع قرارداد خود، عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و نداشتن بیمه تکمیلی، اعتراض و خواستار رسیدگی شدند.

Share: