کارگران شرکتی مخابرات گیلان نسبت به اخراج چند تن از نمایندگان‌شان اعتراض کردند. این کارگران از بیکار شدن چند تن از نمایندگان کارگران پس از پایان قرارداد خود خبر دادند. کارگران شرکتی مخابرات گیلان در اعتراض به این اقدام و برای مشخص شدن وضعیت قراردادهای خود اعتصاب کردند. این کارگران از روز یکشنبه ۴ اردیبهشت‌ماه دست از کار کشیده و در محوطه این شرکت تجمع کردند.

جانشین مدیر منطقه شرکت مخابرات گیلان، طی حکمی نائب رئیس، دبیر و مسئول مالی این شرکت را اخراج کرد. آنها اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارگری مخابرات گیلان بودند.

کارگران شرکتی مخابرات گیلان از سال گذشته به قراردادهای کارگری اعتراض داشته‌اند. ۷۰۰تن از این کارگران از دی‌ماه ۱۴۰۰ از امضای قرارداد تحمیلی امتناع کرده و آن را مغایر حقوق خود می‌دانند. آنها همچنین نسبت به اجرا نشدن صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل اعتراض دارند. شرکت مخابرات با اجرای ناقص این طرح باعث ضایع شدن حقوق کارگران شده است.

انجام ندادن وعده‌های داده شده توسط مدیران شرکت شسکام

یکی از کارگران شرکتی مخابرات گیلان در این رابطه می‌گوید:

«شرکت متعهد شده بود که با اصلاح و تایید نمایندگان کارگری و اداره کار اقدام به انعقاد قرارداد کند. حال با گذشت ۶ ماه از صورت‌جلسات و تعهدات مخابرات منطقه و شرکت پیمانکار (شسکام)، نه تنها اصلاحات لازم در قرارداد انجام نشده، بلکه در اقدامی عجیب و خلاف قوانین کار با اعمال فشارهایی نظیر جا به جا کردن نیروها، اخراج و تهدید پرسنل، جانشین جدید مدیر منطقه سعی در انعقاد اجباری قراردادها دارد.»

کارگران شرکتی مخابرات گیلان، ۶۴۰ نفر و تحت قرارداد شرکت شسکام می‌باشند. کارگران پیمانی از تیرماه سال ۱۴۰۰ پیگیر خواسته‌های خود بوده‌اند. خواسته اصلی کارگران اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت مابه‌التفاوت حقوق به آنها است.

شرکت شسکام، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل با نیروهای رده پایین و شغل‌های غیرمرتبط را رد کرده است. به این ترتیب حقوق‌های پایینی به این کارگران تعلق می‌گیرد. آنها همچنین از مزایای شغلی محروم می‌باشند. این مزایا شامل، حق لباس، حق شیفت و تعطیل‌کاری است که تاکنون به کارگران تعلق نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.