اعتراض کارگران شرکت ریل و صنعت کاران زاهدان به عدم پرداخت‌حقوق‌شان

کارگران شرکت ریل صنعت ‌کاران هنوز  نصف حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

کارگران شرکت ریل صنعت کاران بعد از پیگیری‌های مستمر و تعویض مدیریت،  مدیر کل راه آهن جدید زاهدان را نمی شناسند. این کارگران زحمت کش درخواست ملاقات با مدیر کل جدید کرده‌اند؛ اما وی موافقت نکرده است که این کارگران با ملاقات حضوری بتوانند بعد از بارها پیگیری، عدم پرداخت نصف حقوق خود و دیگر مشکلات‌شان را با وی در میان بگذارند.

لازم به یادآوری است که کارگران شرکت ریل صنعت کاران زاهدان در بدترین شرایط آب و هوای کشور بخصوص توفانهای شن و خاک کار و زندگی می‌کنند. با وضعیت نابسامان معیشتی کارگران کشورمان که هر روز بر مشکلات این کارگران افزوده می‌شود، آنها در شرایط سخت آب و هوای زاهدان، امور زندگی خود را به سختی می‌گذرانند.

شرکت ریل و صنعت کاران به دلیل قراردادهای بلند مدت و فعالیت در همه عرصه ها باعث تشدید این مشکلات شده است.

بهتر است به یک نمونه از اختلاس‌ها و دریافت های کلان اضافه کاری و خدمات رفاهی برخی از مدیران و معاونین راه آهن توجه کنید، درحالیکه نه ‌تنها میزان فعالیت افراد زیر به اندازه یک کارگر‌ خط و نیروی ساختمانی و علائم نیست، بلکه فقط اضافه کاری هر یک از آنها، به اندازه حقوق خالص دریافتی چهار تا پنج کارگر زحمتکش راه‌آهن می‌باشد.

یکی از منابع کارگری سندی را برای ما فرستاده که سند دزدی آشکار از پرداخت‌های کارگران است. این سند نشان می‌دهد که چگونه سفره کارگر هر روز خالی تر و جیب سردمداران پرتر و  پرتر می‌شود.

pastedGraphic.png

اضافه کار و خدمات رفاهی (بخشی از حقوق)!

مهرماه ۹۸

اداره کل تهران

آقایان:

۱. علیرضا منادی: ۷ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان

۲. احمد بذرافشان: ۸ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان

۳. علی محمدی: ۱۰ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان

۴. حمید گوگوچانی: ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان

Share: