اعتراض کارگران شرکت های هلدینگ نسبت به پایین آمدن سطح دستمزد

اعتراض کارگران شرکت های هلدینگ که با یک شرکت مادر مشغول به کار هستند، نسبت به جابجا شدن بین شرکت‌های پیمانکاری، اعتراض به حقی است که مستقیمأ به وضعیت دستمزد و معیشت کارگران برمی‌گردد. کارگران نسبت به این جابجایی  که آنرا عامل پایین آمدن سطح دستمزد و مزایای خود می‌دانند، معترض هستند.

کارگران معترض عنوان کرده‌اند: «با جابجایی بین شرکت‌های وابسته به یک کارفرمای مادر، مزد و مزایای مزدی ما کاسته شده است.»

این موضوع، یعنی جابجایی کارگران بین شرکت‌های وابسته به یک هلدینگ یا کارفرمای مادر، باعث تغییرات در معادلات روابط کار کارگران شاغل با پیمانکاران خواهد شد.

تجربه یکی از کارگران

یکی از کارگران که تجربه جابجایی بین شرکت‌های پیمانکاری را تجربه کرده است می‌گوید: «سطح دستمزد و مزایای مزدی کارگاه‌ها با همدیگر متفاوت است و وقتی از یک کارگاه به گارگاه دیگری منتقل شدم، علاوه بر این که دستمزدم پایین آمد، از بسیاری مزایایی که قبلا دریافت می‌کردم، محروم شدم.»

این کارگر با اشاره به مشترک بودن کارفرمای مادر ادامه می‌دهد: «به دلیل مشترک بودن کارفرمای مادر، جابجایی کارگران به سادگی صورت می‌گیرد، ولی به دنبال آن با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.»

وی افزود: «یکی از همکاران من بعد از چند سال کار کردن در یک شرکت، به شرکت دیگری منتقل شد و بعد از سه ماه اخراجش کردند.»

این کارگر ادامه داد:‌ «پس از اخراج همکارم، وی نتوانست بیمه بیکاری بگیرد، چون فقط سه ماه با آخرین کارفرما قرارداد داشت؛ این در حالی بود که همکار من نزدیک به سه سال برای کارفرمای مادر و در شرکت‌های زیرمجموعه او کار می‌کرد.»

موضوع سلسله مراتب پیمانکاران، یکی از معضلاتی است که سالیان است روابط کار با آن درگیر است؛ ماده ۱۳ قانون کار تاکید می‌کند کارفرمای مادر در رابطه با مزد، مزایای مزدی و حقوق کارگران طرف قرارداد با پیمانکار، مسئولیت تضمینی دارد، اما متاسفاده این ماده از قانون کار به ندرت اجرا می‌شود.

اعتراض کارگران شرکت های هلدینگ نسبت به جابجایی بین پیمانکاران، اعتراض و نگرانی به حقی است، چرا که با مشکلات بسیاری از جمله پایین آمدن سطح دستمزد و مزایا، عدم بهره‌مندی از بیمه بیکاری و مزایای عرفی مواجه خواهند شد.

شایان ذکر است که کارفرمایان و به دنبال آن پیمانکاران از این موضوع سود برده، چرا که با جابجایی کارگران مزد کمتری بایستی پرداخت کنند و این ظلمی است که در حق کارگران روا داشته می‌شود.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *