اعتراض کارگران شرکت کشت و صنعت مغان

کارگران شرکت کشت و صنعت مغان ضمن ممانعت از تخلیه انبار توسط مالک فعلی پس از ابطال واگذاری، اعتراض‌شان را روز جمعه ۱۸ مهر ماه ۹۹، رسانه‌ای کردند.

یکی از کارگران شرکت کشت و صنعت مغان در این رابطه گفت: «به دلیل این که هنوز ابطال واگذاری تثبیت نشده و انتقال شرکت در حال انجام است، سرمایه گذار و مدیران فعلی شرکت از فرصت استفاده کرده و در حال تخلیه انبار‌ها هستند.»

وی خاطرنشان کرد: «از سوی دادستانی برای ممنوعیت تخلیه انبار‌ها نامه زده شده و پاسگاه شهرک نیز در محل حضور یافته، اما روند انتقال محصولات از انبارها ادامه دارد.»

بنا به گزارش منابع کارگری در کشت و صنعت مغان، تاراج‌گران کشت و صنعت مغان دو روز است که شبانه روز با همکاری افراد معلوم‌الحال، تمام ذخایر محصولات کشاورزی در این مجموعه زرخیز کشت وصنعت را، در حال غارت و تخلیه هستند و تعدادی از کارگران کشت و صنعت مغان در داخل این مجموعه، با عوامل غارت انبارهای این شرکت صنعتی درگیر هستند.

براساس همین گزارش، هنوز هیچ واکنشی از سوی مسئولان امر، برای جلوگیری از این غارت بزرگ و آشکار توسط افراد معلوم‌الحال صورت نگرفته است و به نظر می‌رسد، مسئولان امر یا در خواب عمیق فرو رفته‌اند و یا خود را به بی‌خیالی مطلق زده‌اند تا آخرین بسته از شکر و لبینات موجود در انبارهای کشت و صنعت مغان را به طور کامل غارت و تخلیه کنند.

اگر همین امروز جلوی این غارت صریح و آشکار را نگیرند، از انبار ۸ هزار تنی شکر و لبنیات و حتی سایر تجهیزات و اقلام چیزی باقی نخواهد ماند، یعنی اقدام مسئولان، نوش دارو بعد از مرگ سهراب خواهد بود.

لازم به یادآوری است که شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، در زمستان ۹۷ از سوی صنایع غذایی شیرین‌عسل و مدیریت فردی که اهلیت منطقه و کارنامه خوبی داشت، از حالت ورشکستگی درآمده و با حمایت قاطع ۳ هزار کارگر و کارکنان این شرکت مواجه بود.

اما اکنون به گفته کارگران این شرکت، افراد معلوم‌الحال که گویا خائنین گذشته به شرکت، قبل از واگذاری هستند که شرکت را به مرز فاجعه و فلاکت رسانده بودند و حتی توان پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود را نداشتند و به هیچ عنوان سخنگو و نماینده کارگران نیستند، در پی به شکست کشاندن این شرکت و بیکار کردن ۳۰۰۰ کارگر و کارکنان آن هستند.

Share: