اعتراض کارگران شهرداری آبژدان اندیکا نسبت به ۲۰ ماه دستمزد معوقه

اعتراض کارگران شهرداری آبژدان اندیکا واقع در استان خوزستان، در حالی رسانه‌ای می‌شود که حدود ۲۰ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند.

روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ماه ۹۹، جمعی از کارگران شهرداری آبژدان اندیکا واقع در استان خوزستان از عدم پرداخت حدود ۲۰ ماه مطالبات مزدی خود خبر داده‌اند.

بنا به گفته منابع کارگری در شهرداری آبژدان، حدود ۵۰ کارگر در بخش‌های مختلف این شهرداری مشغول به کار هستند که حدود ۲۰ ماه دستمزد آنها پرداخت نشده است.

به گفته کارگران، علاوه بر حقوق، از ابتدای سال ۹۹ مطالبات بیمه‌ای آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده و این کارگران به همراه خانواده‌هایشان در زمینه دریافت خدمات درمانی از بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی، با مشکل مواجه شده‌اند.

براساس این گزارش، با وجود پیگیری‌های مستمر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری تاکنون پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نداده‌اند.

این کارگران که در بخش‌های خدماتی و فضای سبز مشغول به کار هستند، می‌گویند: «کار می‌کنیم، اما از حقوق خبری نیست؛ در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانواده‌اش را تامین کند، چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تاخیر افتاده است.»

بنا به گفته کارگران شهرداری آبژدان اندیکا، یکی از منابع درآمد شهرداری از راه دریافت ارزش افزوده است که این مبلغ ناچیز کفاف پرداخت حقوق کارگران را نمی‌دهد، به همین دلیل شهرداری مجبور است از درآمد عوارض شهری که دریافت می‌کند، استفاده کند.

کارگران به بخش دیگری از نگرانی خود که گسترش شیوع ویروس کرونا است اشاره کرده و می‌گویند: «گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر آبژدان اندیکا، باعث نگرانی ما شده است و در این روزهای پرخطر، مسئولان شهری نسبت به رعایت اصول حفاظتی کارگران شهرداری در برابر کرونا بی‌توجه هستند.»

کارگران تاکید کردند:

«با گذشت دو ماه از نیمه دوم سال ۹۹، انتظار داریم مسئولان موضوع دستمزد معوقه کارگران شهرداری آبژدان اندیکا را پیگیری کنند.»

شهرام‌ ورناصری، شهردار آبژدان اندیکا، ضمن تایید ۲۰ ماه دستمزد معوقه و اعتراض کارگران شهرداری آبژدان گفته است: «شهرداری آبژدان به دلیل کمبود منابع مالی، امکان پرداخت حقوق کارگران را ندارد، به همین دلیل از همه مسئولان و نهادهای مرتبط استانی درخواست کمک و چاره‌اندیشی داریم.»

Share: