اعتراض کارگران شهرداری امیدیه نسبت به عدم پرداخت ۳ ماه از حقوق‌شان

۲۸۰ تن از کارگران شهرداری امیدیه که تحت نظارت یک شرکت پیمانکاری فعالیت می‌کنند، نسبت به مطالبات مزدی پرداخت نشده  به مدت سه ماه معترضند.

این کارگران که دارای سوابق ۸ تا ۱۰ ساله هستند، می‌گویند که مطالبات آنها در ماه‌های اردیبهشت، مهر و آبان ماه سال جاری پرداخت نشده است.

کـارگران تصریح کردند: «آخرین حقوقی که کارگران شهرداری امیدیه دریافت کرده‌اند، حقوق شهریور ماه بوده است که دوم آبان ماه به حساب کارگران پرداخت شد.»

به نوشته ایلنا دو نفر از کـارگران شاغل در فضای سبز امیدیه نیز از کار تعلیق شده‌اند. کـارگران شاغل در شهرداری امیدیه با بیان اینکه آنها به واسطه حضور پیمانکاران از حداقل‌های مزدی برخوردار بوده و امنیت شغلی ندارند، در خاتمه افزودند: «این دو کارگر به بهانه خوردن صبحانه در خودرو در یک روز بارانی از روز ۱۷ آذر ماه جاری با گزارش پیمانکار و دستور شفاهی شهردار امیدیه برای مدت نامعلومی از کار تعلیق شده‌اند.»

به گفته کارگران شهرداری ، بی‌ثباتی شغلی که هم‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجه‌اند قدرت اعتراض را از کارگران گرفته است.

بهنام منجی (عضو شورای شهر امیدیه) با تایید معوقات مزدی کارگردان شهرداری امیدیه، کمبود منابع مالی را علت به تاخیر افتادن دستمزد کارگران عنوان کرد.

او با بیان اینکه جدا از دستمزد کارگران، آنها سنوات سال‌های ۹۶ و۹۷ خود را دریافت نکرده‌اند، در ادامه افزود:

«کاهش درآمد شهرداری امیدیه باعث بروز مشکلاتی ناشی از کمبود منابع مالی شده است به همین دلیل هم‌اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند.»

به گفته وی، بخش زیادی از درآمد سالانه شهرداری امیدیه از دریافت عوارض از شرکت نفت تامین می‌شود. در این زمینه می‌توان گفت شرکت نفت هنوز بدهی ۱۴ میلیارد تومانی، سال جاری خود را به شهرداری پرداخت نکرده و این موضوع باعث ایجاد مشکلات زیادی در شهرداری شده است. در عین حال عوارضی که از طریق استانداری و سایر نهادها دریافت می‌کنیم جوابگوی مطالبات کارگران و هزینه‌های جاری شهرداری نیست.

به گفته بهنام منجی؛ شرکت نفت سالهای گذشته ۲ تا ۲.۵ میلیارد تومان از بدهی مالی خود را در این موقع از سال پرداخت می‌کرد و ما با این مبلغ بخش زیادی از مطالبات کارگران را پرداخت می‌کردیم؛ اما در سال جاری شرکت نفت به بهانه کمبود بودجه، راضی به پرداخت بدهی خود به شهرداری امیدیه نمی‌شود.

Share: