کارگران شهرداری اندیمشک نسبت به دریافت نکردن ۶ ماه دستمزد معوقه اعتراض دارند. آنها همچنین خواهان توقف استخدام‌های رانتی و رعایت قوانین استخدامی شدند. شهرداری اندیمشک در طی سال‌های گذشته اقدام به استخدام کارگران بر اساس رانت و لابی کرده است. شهرداری با رعایت نکردن قوانین استخدامی باعث ضایع شدن حقوق کارگران مشغول به کار می‌شود. در حال حاضر شهرداری با نیروی اضافی مواجه است و حقوق همین افراد را هم به موقع پرداخت نمی‌کند. اما در طی این مدت تعدادی نیروی کار جدید با استفاده از رانت و لابی در پست‌های مختلف جذب شده‌اند.

شهر اندیمشک ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد، اما کارگران شهرداری اندیمشک نزدیک به ۷۰۰ نفر می‌باشند. به گفته کارگران نزدیک به نیمی از این کارگران نیروی اضافه محسوب می‌شوند؛ اما بدلیل سفارش مدیران و مسئولین استخدام شده‌اند.

افرادی که استخدام شده اما به سر کار نمی‌آیند

بسیاری از افراد استخدام شده از سایر ارگان‌ها جذب شهرداری شده‌اند. یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید:

«از مجموع کارگران شاغل در شهرداری حدود ۱۵۰ نفر به عنوان مامور از سایر ارگان‌های دولتی جذب شهرداری شده‌اند که در میان آنها شماری افراد دیده می‌شوند که هیچ وقت سر کار خود حاضر نمی‌شوند.»

این استخدام‌های رانتی، باعث می‌شود، حقوق سایر کارگران نیز به موقع پرداخت نشود. یکی از کارگران در رابطه با وضعیت معیشتی کارگران شهرداری اندیمشک می‌گوید:

«در حال حاضر کارگران شهرداری اندیمشک حقوق ماه‌های مهر، آبان، آذر، دی، بهمن و اسفند ماه سال ۱۴۰۰ خود را به صورت کامل دریافت نکرده‌اند، همینطور حق بیمه کارگران چندین ماه به تاخیر افتاده است.»

سران حکومت بی‌توجه به وضعیت وخیم معیشتی کارگران، تنها به فکر استثمار هرچه بیشتر آنها هستند. کارگران شهرداری از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند. وضعیت معیشتی کارگران شهرداری اندیمشک یک نمونه از وضعیت کارگران شهرداری سراسر کشور است. وضعیت کارگران بدلیل چپاول اموال عمومی توسط مسئولین همواره در پرده‌ای از ابهام است. این وضعیت بیش از این نمی‌تواند ادامه داشته باشد و لاجرم به تغییر اساسی در این وضعیت خواهد انجامید.