اعتراض کارگران شهرداری خرم آباد در بخش فضای سبز منطقه ۳ نسبت به عدم پرداخت ۷ ماه حقوق

با وجود وعده و وعیدها، ۷ ماه حقوق کارگران شهرداری خرم آباد در بخش فضای سبز شهرداری منطقه ۳ این شهر پرداخت نشده است.

بنابه گزارش منابع کارگری در شهرداری خرم‌آباد، طبق وعده مسئولان شهرداری قرار بود حقوق کارگران فضای سبز شهرداری تا ۱۵ اسفند ماه ۹۹ بطور کامل پرداخت شود. اما به گفته کارگران تا این تاریخ از ۸ ماه حقوق عقب‌افتاده، تنها حقوق یک ماه آنها پرداخت شد و ۷ ماه دیگر را از پیمانکار طلبکار هستند.

کارگران می‌گویند: «پیگیری‌ها تاکنون به نتیجه نرسیده است و پیمانکار و شهرداری در این باره پاسخگوی کارگران نیستند. اکنون بیش از یک ماه از سال جدید گذشته است، اما هنوز در انتظار دریافت حقوق‌های عقب‌افتاده سال ۹۹ می‌باشیم.»

لازم به یادآوری است که کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۳ خرم‌آباد، بدلیل عدم امنیت شغلی و پرداخت نشدن ماه‌ها حقوق، در ۴ اسفند ماه ۹۹، به مدت ۳ روز دست به اعتصاب و تحصن زدند.

یکی از مشکلات کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۳ خرم‌آباد، بکارگیری زندانیان و اخراج کارگرانی است که با چندین سال سابقه کار در مجموعه شهرداری خرم‌آباد فعالیت می‌کنند.

این کارگران در اعتراض به این موضوع که امنیت شغلی آنها را به خطر انداخته است، بمدت ۳ روز در برابر استانداری و شهرداری و شورای شهر خرم‌آباد تجمع کرده و دست به اعتصاب زدند.

یکی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۳ خرم‌آباد در این باره گفته بود: «اخیرا شهرداری کار بخش فضای سبز منطقه ۳ را به سازمان زندانها تحویل داده و قرار است همه کارگرانی که در این بخش کار می‌کردند اخراج و افراد زندانی جایگزین آنها شوند.»

این کارگر در ادامه گفته بود: «هر چند حقوق به موقعی دریافت نمی‌کنیم و اکنون نیز ۸ ماه حقوق عقب‌افتاده داریم، اما در این اوضاع اقتصادی و بیکاری در جامعه ما نمی‌خواهیم همین کار را از دست بدهیم. از طرفی خدا را خوش نمی‌آید که کارگری که ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار دارد به راحتی اخراج و از کار بیکار شود.»

یکی دیگر از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۳ خرم‌آباد گفته بود: «روز گذشته (دوشنبه ۴ اسفند) اداره زندان‌ها فضای سبز را تحویل گرفت و کارگرها اخراج شدند و مطرح کردند که تنها سرکارگرهای بازنشسته را برای کار نگه می‌داریم که با این حساب در این مجموعه، چنین وضعیتی تنها شامل حال ۲ نفر می‌شود و بقیه باید اخراج شوند.»

وی به مشکلات مالی و معیشتی کارگران اشاره کرد و افزود: «در این اوضاع اقتصادی ۸ ماه حقوق طلب داریم و یک ریال از آن را پرداخت نکرده‌اند، حال به جای این که مشکلاتمان را برطرف کنند می‌خواهند از کار هم بیکارمان کنند.»

Share: