اعتراض کارگران شهرداری رودبار نسبت به پرداخت نشدن مطالبات ۴ ماهه

با شروع سال تحصیلی، کارگران شهرداری رودبار خواستار بخشی از مطالبات عقب‌افتاده خود شدند. آنها برای تامین خرج و مخارج فرزندان‌شان به این مطالبات نیاز دارند.

کارگران شهرداری رودبار واقع در استان گیلان به پرداخت نشدن مطالبات عقب‌افتاده خود معترض هستند. آنها می‌گویند: «۴ ماه مطالبات سال جاری را از شهرداری طلبکار هستیم. با توجه به مخارج سنگین تحصیل فرزندان‌مان، از شهرداری می‌خواهیم بخشی از مطالبات مزدی ما را پرداخت نماید.»

بنابه گفته کارگران، حدود ۷۰ کارگر در شهرداری و سازمان‌های وابسته به آن مشغول کار هستند. این نیروها شامل کارگران رسمی، قراردادی و پیمانی بوده که از اردیبهشت ماه ۱۴۰۰مطالبات مزدی خود را طلبکار هستند. همچنین چندین سال سنوات و مانده مرخصی این کارگران پرداخت نشده است.

کارگران شهرداری رودبار که به مشکلات مالی موجود معترض هستند، از نیروهای قدیمی شهرداری محسوب می‌شوند. آنها می‌گویند: «حقوق فروردین ماه خود را با ۴ ماه تاخیر، حدود یک ماه پیش دریافت کردیم. از آن به بعد دیگر دریافتی نداشتیم.»

کارگران افزودند: «۱۷۰ تا ۲۰۰ میلیون منابع مالی پرداخت حقوقی را شورای شهر سابق برای کارگران درنظر گرفته بود. اما اعضای شورای شهر جدید آن را صرف خرید گل و گیاه کردند. همه آنها نیز به دلیل بی‌آبی‌های تابستان سال جاری از بین رفتند.»

پاسخگو نبودن مسئولان به خواسته کارگـران شهـرداری رودبار

به گفته کارگران، بیشتر نیروها بین ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند. آنها نگران هستند که با ادامه روند موجود نتوانند هزینه تحصیلی فرزندان خود را در شروع سال تحصیلی تامین نمایند.

یکی از کارگران شهرداری رودبار می‌گوید: «با وجود پیگیری مستمر برای دریافت مطالبات‌مان، تاکنون مسئولی در شهرستان پاسخگو نبوده است.»

وی ادامه می‌دهد: «بعد از چند ماه مطالبات مزدی، در مردادماه چندین روز تجمع اعتراضی برگزار کردیم. در نهایت شهردار وعده رسیدگی به مطالبات کارگران را داد. اما اکنون یک ماه می‌گذرد و هنوز از پرداخت مطالبات عقب‌افتاده ما خبری نیست.»

این کارگر افزود: «طی ۴ تا ۵ ماه گذشته، هر ماه بخش کمی از حقوق خود را بصورت علی‌الحساب دریافت کرده‌ایم. همه این دریافتی ۵ ماه، مجموع آن به اندازه یک حقوق پایه هم نمی‌شود.»

وی در خاتمه تصریح می‌کند: «این روزها خرج و مخارج مربوط به سال تحصیلی فرزندان‌مان شوخی‌بردار نیست. به همین دلیل از مسئولین مربوطه می‌خواهیم راه‌کاری در نظر بگیرند.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *