اعتراض کارگران شهرداری سالند در شهرستان دزفول از نحوه پرداخت حقوق

اعتراض کارگران شهرداری سالند در شهرستان دزفول واقع در استان خوزستان از تاخیر در پرداخت دستمزد و بیمه عقب افتاده رسانه‌ای شده است.

کارگران می‌گویند: «۵ ماه از سال جدید گذشته است. هنوز ۴ ماه حقوق عقب‌افتاده طلبکار هستیم. حق بیمه کارگران نیز همراه با حقوق به تاخیر افتاده است.»

کارگران شهرداری سالند هر ماه حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند. آنان افزودند: «شهرداری مدعی است که منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق کارگران ندارد. به همین دلیل حقوق ما به تاخیر افتاده است.»

به گفته کارگران هم اکنون از تامین هزینه‌های اولیه زندگی درمانده‌اند. کارگران اظهار داشتند: «نمی‌توانیم هزینه‌های معیشت خانواده‌هایمان را تامین نماییم. هر چند ماه یک بار تنها بخشی از مطالبات کارگران پرداخت می‌شود. گرانی نیز امان ما را بریده و خسارت‌های غیرقابل جبرانی به زندگی ما وارد کرده است.»

اعتراض کارگران شهرداری سالند در حالی است که آنان خواستار پرداخت هرچه سریع‌تر دستمزد‌های عقب‌افتاده خود هستند. کارگران می‌گویند: «شهرداری بایستی هرچه زودتر مطالبات مزدی ما را بطور کامل پرداخت کند تا از این وضعیت خارج شویم.»

اعتـراض کارگـران شهرداری سالنـد به وعده‌های عمل نشده مسئولین شهرداری

کارگران در ادامه افزودند: «تعداد زیادی کارگر در مجموعه شهرداری سالند مشغول بکار هستند. آنان جدا از حقوق، حق لباس، اضافه‌کاری و بخشی از عیدی و پاداش سال ۹۹ را طلبکار هستند. وعده‌هایی داده شده که حقوق عقب‌افتاده کارگران پرداخت خواهد شد. اما هنوز هیچ اقدامی از طرف شهرداری برای پرداخت مطالبات ما صورت نگرفته است.»

بنابه گفته کارگران شهرداری سالند، سال ۹۹ کارفرما حقوق آنان را بطور کامل پرداخت نکرد. اما اعلام کرد بدلیل نداشتن منابع کافی قصد دارد با فروش بخشی از زمین‌های مسکونی مطالبات کارگران را بپردازد. امسال با اینکه زمین‌هایی مسکونی که شهرداری در دست داشت را فروخت، ولی پولی به حساب کارگران واریز نشد. این موضوع اعتراض کارگران را بدنبال داشت.

کارگران در خصوص بیمه نیز گفتند: «مشکل دیگر این است که حق بیمه کارگران پرداخت نشده است. آنان برای گرفتن خدمات درمانی به مراکز درمانی و آزمایشگاهی مراجعه می‌کنند. اما از پذیرش کارگران بدلیل واریز نشدن بیمه خودداری می‌شود.»

کارگران در خاتمه از وضعیت بوجود آمده ابراز نگرانی کردند. آنان می‌گویند: «مسئولان شهرداری و شورای شهر مشکلاتی که در نتیجه پرداخت نشدن دستمزد برای کارگران شهرداری پیش می‌آید را درک کنند. ما از این نهادها می‌خواهیم درباره پرداخت مطالبات مزدی و بیمه کارگران اقدام نمایند.»

Share: