اعتراض کارگران شهرداری سده نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی‌شان

به گفته کارگران شهرداری سده با آنکه بیش از هشت ماه از سال ۹۸ گذشته است، آنها علاوه بر ۴ ماه مزد معوقه سال جاری، همچنان عیدی و حقوق اسفندماه سال ۹۷ خود را دریافت نکرده‌ا‌ند.

شماری از کارگران شهرداری سده از توابع شهرستان اقلید در استان فارس که در بخش خدمات، فضای سبز و آتش‌نشانی کار می‌کنند، از عدم پرداخت مطالبات پرداخت نشده خود خبر دادند.

کارگران شهرداری سده، تاخیر مکرر مطالبات خود را یادآور شده و گفتند: «تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۳۰ نفر کارگر هستیم که در مجموعه شهرداری سده مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر پیمانکاری همیشه حقوقمان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم بماند، هشت ماه تمام است که منتظریم پیمانکار، عیدی و حقوق سال گذشته ما را بپردازند.»

به گفته این کارگران، در نتیجه استمرار این وضعیت دستمزدهای کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیستند. هنوز شهرداری بابت دست‌کم چهارماه حق بیمه به کارگران  طرف قرارداد خود بدهکار است.

یکی از کـارگران خدماتی شهرداری سده می‌گوید: «کارفرما حدود بیست روز پیش دستمزد مربوط به فروردین‌ماه را با هفت ماه تاخیر پرداخت کرد و این آخرین وجهی بوده است که ما به عنوان مزد دریافت کرده‌ایم.»

این کارگر شاغل در مجموعه شهرداری سده با بیان اینکه از حداقل‌های مزدی برخوردار بوده و امنیت شغلی نداریم، در ادامه درباره پرداخت بیمه‌ای کـارگران می‌افزاید: «کـارگران پیمانکاری دریافت بیمه‌ای ندارند؛ اما کـارگران استخدامی و قرارداد مستقیم شهرداری حدوداً ۵ ماه حق بیمه‌شان به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.»

مطابق اظهارات کـارگران شهرداری سده؛ این تعداد از کـارگران به دلیل عدم دریافت حقوق و دستمزد در ۵ ماه گذشته با مشکلات مالی روبرو شده‌اند. این کـارگران به عملکرد شهردار سده در مقام کارفرمای اصلی اعتراض دارند که پیگیر وصول مطالبات کـارگران شهرداری از پیمانکاران نیست.

شهردار شهرداری سده در تشریح مطالبات کـارگران، کمبود منابع مالی در شهرداری را عامل تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران دانسته است.

Share: