اعتراض کارگران شهرداری سراوان نسبت به عدم پرداخت حقوق و حق بیمه خود

کارگران شهرداری سراوان در استان سیستان و بلوچستان روز یکشنبه ۱۵ تیر، اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت ۲ ماه حقوق و ۵ ماه حق بیمه‌شان را رسانه‌ای کردند.

یکی از کارگران شهرداری سراوان در استان سیستان و بلوچستان در خصوص مطالبات مزدی ۲ ماهه و عدم پرداخت حق بیمه ۵ ماهه خود گفت: «حق بیمه تأمین اجتماعی از بهمن ماه واریز نشده است و حقوق ماه‌های اردیبهشت و خرداد هم تا به امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) پرداخت نشده است.»

این کارگران زحمت‌کش شهرداری گفتند که در پی مراجعات مکرر آنها به مسئولین ذیربط این شهرداری روشن نیست که این مطالبات آنها کی پرداخت خواهد شد.

لازم به ذکر است که روز دوشنبه ۱۶ تیرماه نیز خبرهایی از اعتراض کارگران شهرداری لوشان نسبت به ۶ ماه حقوق پرداخت نشده خود در رسانه‌ها منتشر شد. کارگران شهرداری لوشان از مراجعات مستمر خود به نهادهای مختلف که تاکنون نتیجه‌ای برای دریافت مطالبات‌شان نداشته خبر دادند.

طی هفته‌های گذشته، کارگران شهرداری برای پیگیری خواست‌ها و مطالباتشان در حداقل پانزده شهر یعنی در شهرهایی چون تهران، کرج، اهواز، شاهین شهر، بجنورد، مشهد، بندر امام، اروند کنار، منجیل، سراوان، خرمشهر، یاسوج، کوت عبدالله، گلستان و روانسر دست به اعتصاب و تجمع زده‌اند. محور مشترک همه این اعتراضات، اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدها و حق بیمه، قراردادهای موقت کاری و نداشتن امنیت شغلی و شرایط اسفناک کاری است.

کارگران شهرداری همراه با دیگر کارگران در بخش‌های تولیدی و خدماتی برای عقب زدن تعرضات هر روزه دولت و کارفرمایان دزد و مفتخور این حاکمیت به زندگی و معیشت خود و خانواده‌شان، اقدام به تشدید حرکت‌های اعتراضی و تجمعات خود با هدف تحمیل خواست‌ها و مطالباتشان به کارفرمایان کرده‌اند.

Share: