اعتراض کارگران شهرداری سی سخت نسبت به روند پرداخت حقوق

کارگران شهرداری سی سخت نسبت به تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود معترضند.

کارگران شهرداری سی سخت در کهکیلویه و بویراحمد، از تأثیر ۱۰ ماهه در پرداخت دستمزدشان می‌گویند. آنها می‌گویند از ابتدای سال ۹۹ تا کنون، فقط حقوق فروردین‌ماه را دریافت کرده‌اند و حقوق ماه‌های اردیبشهت تا بهمن‌ماه ۹۹ را دریافت نکرده‌اند.

کارگران شهرداری سی‌سخت می‌گویند که پیوسته مطالبات خود را با تاخیر ۱۰ ماهه دریافت می‌کنند، آنها می‌گویند: «شهردار جدید که از حدود یکسال پیش مدیریت شهر سی سخت را برعهده گرفته؛ در روز معارفه خود وعده به‌روز کردن مطالباتمان را داد اما بعد از گذشت پبیش از یکسال هنوز هیچ اقدام جدیدی صورت نگرفته است.»

یکی از کارگران واحد خدمات شهرداری سی سخت می‌پرسد که چرا اعضای شورای شهر سی سخت هیچ نظارتی بر امر پرداخت دستمزد و مطالبات کارگران ندارند. او گفت: «ما از شورای شهرمان در مقام ناظر بر عملکرد شهردار انتظار داریم چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشند.»

کارگران می‌گویند: «از یکسال پیش شورای شهر در آخرین اقدام خود برای تغییر شهردار، فردی بازنشسته را به عنوان شهردار به مردم معرفی کرده که برنامه جدیدی برای مدیریت شهر ندارد و همان راهی را می‌رود که شهرداران قبلی انجام می‌دادند.»

ه کارگران محروم و زحمتکش شهرداری سی سخت می‌گویند:

«دو ماه پیش حقوق فروردین و اردیبهشت ماه را دریافت کرده‌ایم. پرداخت حقوق در هر دوسه ماه یکبار در حالی انجام می‌شود که شهرداران سابق نیز هر ماه به ما یک حقوق می‌دادند.»

به گفته یکی دیگر از کارگران: «۸۰ نفر در مجموعه شهرداری سی‌سخت کار می‌کنند؛ شورای شهر اگر هریک از همکاران بومی را به عنوان شهردار انتخاب کند، توانایی مدیریت شهر به این شیوه که فقط با استفاده از درآمد پایدار شهرداری‌ها و مالیات بر ارزش افزوده که دولت هر ماهه به صورت روتین به حساب شهرداری می‌پردازد را دارند.»

وی همچنین گفت: «در شهر سی‌سخت جوانان زیادی با مدارک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکترا مرتبط با مدیریت شهری هستند که از توانایی و دانایی خوبی برخوردارند. در این شرایط چرا اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار از افراد غیربومی استفاده می‌کنند، مشخص نیست.»

کارگران در مورد تأخیر در پرداخت دستمزدشان و وضعیت تورم و گرانی می‌گویند: «به نظر می‌رسد در وضعیت فعلی روال پرداخت حقوق همانند ماه‌ها و سال‌های گذشته است. ما کارگران نمی‌دانیم با این گرانی‌ها و تورم، چگونه باید هزینه‌های سنگین زندگی خود را تامین کنیم؛ از چه کسی قرض بگیریم و چه زمانی می‌توانیم این قرض‌ها را بازپرداخت کنیم.»

کارگران همچنین عنوان می‌کنند: «مشخص نیست شهرداری چه زمانی قصد دارد مطالبات مزدی کارگران را در آستانه سال نو تسویه نماید. قرار بود روز شنبه اول هفته جاری شهردار یک ماه حقوق به حساب کارگران واریز کند، امروز چهار روز از وعده داده شده می‌گذرد اما تاکنون خبری از پرداخت‌ها نیست.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *