کارگران شهرداری شوش نسبت به پرداخت نشدن ۴ ماهه معوقات خود اعتراض دارند. این کارگران نزدیک به ۴۰۰ نفر می‌باشند و ۵ ماه است، دستمزدهایشان را دریافت نکرده‌اند. با توجه به گرانی و تورم افسارگسیخته وضعیت معیشتی این کارگران وخیم می‌باشد. مسئولین شهرداری بارها به کارگران وعده پرداخت دستمزد و مزایای معوقه را داده‌‌اند. اما تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

یکی از کارگران شهرداری شوش در رابطه با محقق نشدن وعده‌های مسئولین می‌گوید:

«ادامه مشکلات مالی ما در حالی است که شورای شهر و شهردار بارها به کارگران قول پرداخت حقوق معوقه آنان را داده‌اند ولی نتوانسته‌اند قول خود را عملی کنند.»

این روزها خبرهایی از اخراج کارگران شهرداری شوش توسط پیمانکاران نیز به گوش می‌رسد. این شایعات باعث نگرانی کارگران شده است. یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید:

«به دلیل‌ عدم پرداخت دستمزد در ۴ ماه گذشته با مشکلات مالی و خانوادگی روبرو شده‌ایم. اخیرا هم شایعه‌ تعدیل نیروی برخی کارگران شرکتی، باعث افزایش نگرانی‌ها در این مجموعه شده است.»

بی‌توجهی مسئولین به وضعیت وخیم معیشتی کارگران

کارگران شهرداری شوش بیش از ۴۰۰ نفر می‌باشند که تحت قرارداد با پیمانکاران مختلف هستند. این کارگران بیش از ۱۷ سال سابقه کار دارند. اما وضعیت استخدامی آنها کماکان قرارداد‌های کوتاه مدت است. به همین دلیل این کارگران هیچ امنیت شغلی ندارند. کارگران در این سال‌ها تلاش کرده‌اند، با شهرداری قرارداد مستقیم ببندند.

حاکمیت، بی‌توجه به وضعیت وخیم معیشتی کارگران، تنها به فکر استثمار هر چه بیشتر آنها می‌باشد. به همین دلیل، کارگران هر روز بیشتر به زیر خط فقر فرو می‌روند. وضعیت وخیم کارگران، برآیند سرقت و چپاول ثروت‌های عمومی توسط سران حکومت است. علت اعتراضات و رویارویی کارگران با حاکمیت هم همین موضوع می‌باشد. این اعتراضات در گام‌های بعد به تغییرات اساسی در پایه‌های حکومتی منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.