اعتراض کارگران شهرداری محمد شهر نسبت به کاهش حقوق ناچیزشان

به گزارش یک منبع خبری محلی، کارگران شهرداری محمدشهر دراستان البرز، نسبت به کاهش حقوق ناچیزشان به دستور شهردار این شهر که حقوقش ده برابر یک کارگر، یعنی ۲۰ میلیون تومان است، اعتراض کردند.

موضوع حقوق بالای شهردار محمدشهر، چند هفته‌ای است که در بسیاری از محافل مدیریت شهری البرز شنیده می‌شود؛ حقوقی که گفته می‌شود بیش از ۱۰ برابر حقوق یک کارگر ساده شهرداری است.

بر اساس این گزارش، پنجشنبه ۲۹ خردادماه، سعید صفری قریب به سه سال است که به عنوان شهردار محمدشهر انتخاب شده، او در سه سالی که در شهرداری محمدشهر بوده دریافتی‌هایی داشته است که به گفته اعضای شورای شهر و اذعان خود شهردار در جلسه رسمی شورا، غیرقانونی است.

از سوی دیگر به گفته برخی از کارمندان شهرداری محمدشهر، صفری در هفته گذشته به دنبال کاهش حقوق پرسنل شهرداری بوده و این موضوع سبب اعتراض برخی از کارمندان شده است.

هنگامی که صفری در آخرین جلسه رسمی شورای این شهر، در مقابل سئوالات اعضای شورای شهر در خصوص علت تصمیم کاهش حقوق پرسنل شهرداری قرار می‌گیرد، جمله ای را مطرح می‌کند که جای تامل بسیار دارد و مسئولان نظارتی و حقوقی استان البرز می‌بایست نسبت به این سخنان واکنش مناسبی نشان می‌دادند.

او در این جلسه که به صورت زنده نیز از صفحه اینستاگرامی شهرداری و شورای شهر محمدشهر پخش می‌شده اعلام می‌دارد که اگر قرار به کسر شدن حقوق من است، حقوق پرسنل شهرداری نیز باید کاهش یابد.

شهردار محمدشهر در حالی در برخی از ماه‌های سال، حقوقش به نزدیک به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد که یک کارگر ساده در شهرداری محمدشهر، در بهترین حالت، دریافتی‌اش به ۲ میلیون تومان در ماه نیز نخواهد رسید.

این درحالی است که به گفته برخی منابع مطلع، مبلغ دریافتی شهرداری محمدشهر، بدون در نظر گرفتن حق‌الجلساتی است که این شهردار دریافت می‌کند.

Share: