اعتراض کارگران شهرداری مریوان؛ ۸ ماه فقط ۸ میلیون تومان دستمزد

اعتراض کارگران شهرداری مریوان در حالی رسانه‌ای می‌شود که طی هشت ماه گذشته، تنها هشت میلیون تومان دریافت کرده‌اند. کارگران شهرداری مریوان که در شرایط بحرانی ویروس کرونا در معرض ابتلا به ویروس کرونا مجبور هستند به کارشان ادامه دهند، نسبت به تاخیر در پرداخت دستمزدشان اعتراض دارند.

در توضیح علت اعتراض کـارگران شهرداری مریـوان، یکی از کارگران معترض می‌گوید: «هشت ماه از سال رو به اتمام است و تنها هشت میلیون تومان حقوق گرفته‌ایم؛ یعنی هر ماه حدود یک میلیون تومان و هر چهل تا پنجاه روز، یکی دو میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب ما واریز شده است و طی این ۸ ماه یک بار دستمزد کامل نگرفته‌ایم.»

بنا به گفته کارگران شهرداری مریوان، اضافه بر عدم پرداخت کامل ۸ ماه دستمزد، اضافه‌کاری‌های سال ۹۸ و همچنین از سال‌های قبل نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

یکی از کارگران که در بخش تنظیف شهرداری مریوان مشغول به کار می‌باشد، می‌گوید: «۱۳۵ نفر در بخش تنظیف کار می‌کنیم، در شهرداری مریوان در کل حدود ۴۰۰ کارگر مشغول کار و فعالیت هستیم که همگی مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم.»

این کارگر افزود: «اگر ما را به بیمه بیکاری معرفی کرده بودند، وضعیت ما به مراتب بهتر بود؛ چون ماهانه بیشتر از یک میلیون تومان به حساب ما واریز می‌شد. در این شرایط، ما نمی‌توانیم اجاره خانه‌‌هایمان را بپردازیم؛ با این گرانی‌ها و تورم، نمی‌دانیم چگونه باید هزینه‌های زندگی خود را تهیه کنیم؛ از چه کسی قرض بگیریم و چه زمانی می‌توانیم این قرض‌ها را پس بدهیم.»

وی در ادامه می‌گوید: «برای ما مشخص نیست شهرداری چه زمانی قصد دارد مطالبات مزدی کارگران را با آنها تسویه کند.»

پاسخ غیرمسئولانه مقامات شهرداری مریوان در ارتباط با عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران زحمت‌کش شهرداری مریوان این است که:‌ «پول نیست؛ وقتی درآمد و پول نداریم، چگونه می‌توانیم مطالبات کارگران را بپردازیم؟»

Share: