اعتراض کارگران شهرداری نورآباد ممسنی نسبت به سطح نازل حقوق

کارگران شهرداری نورآباد ممسنی که بصورت پیمانکاری مشغول به کار هستند، از میزان حقوقی که دریافت می‌کنند معترض هستند.

این کارگران پیمانکاری شاغل در مجموعه شهرداری نورآباد ممسنی واقع در استان فارس می‌باشند. آنها حقوق‌شان نزدیک به حداقل حقوق است و دریافتی ماهانه آنها کفاف معشیت خود و خانواده‌هایشان را نمی‌دهد.

کارگران شهرداری نورآباد ممسنی می‌گویند: «با اضافه‌کاری مبلغی در حدود ۳ میلیون تومان دریافت می‌کنند. این حقوق با توجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی جاری و غذایی بسیار ناچیز است.»

بنابه گفته کارگران، پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود و همکاران‌شان هستند. آنها در این باره می‌گویند: «جدا از وضعیت دستمزد، کارفرمای شرکت پیمانکاری، مطالبات مزدی، سنواتی و عیدی سال ۹۹ آنها را به تاخیر انداخته بود. این دستمزد و مطالبات عقب‌افتاده اخیرا با فشار کارگران بخشی از آن پرداخت شده است.»

کارگران در ادامه تاکید کردند: « سالیان است که بصورت حجمی تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری کار می‌کنیم. طی این سال‌ها تلاش زیادی برای حذف شرکت‌های پیمانکاری انجام داده‌ایم. اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته و موفق نشده‌ایم.»

حقوق و مزایایی که کارگران شهرداری و کارکنان ساده دریافت می‌کنند، بحدی پایین است که مشکلات معیشتی برای آنها بوجود آورده است.

یکی از کارگران عنوان می‌کند: «مسئولان شهری از وضعیت زندگی ما مطلع هستند. اما درباره افزایش حقوق کارگران مجموعه شهرداری نورآباد اقدامی انجام نمی‌دهند.»

وی ادامه می‌دهد: «میزان دستمزدی که کارگران شهرداری نورآباد ممسنی هر ماه دریافت می‌کنند، حداقل دستمزد است. این حداقل کفاف معیشت آنها را نمی‌دهد.»

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کارگران شهرداری‌ها، حضور شرکت‌های واسط و پیمانکاری است. این شرکت‌ها علاوه بر پرداخت حداقل دستمزد کارگران، سود زیادی از حقوق کارگران را به جیب می‌زنند. همچنین پرداخت دستمزدها با تاخیر انجام می‌شود.

کارگران پیمانکاری شهرداری صدای‌شان به جایی نمی‌رسد. چرا که  در صورت اعتراض، از جانب پیمانکار اخراج شده و نیروی جدید و ارزان جایگزین آنها می‌شوند.

بهمین دلیل یکی از خواسته‌های اصلی کارگران شهرداری در سطح کشور، حذف شرکت‌های پیمانکاری است.

Share: