کارگران شهرداری نیشابور خواهان رسیدگی به وضعیت استخدامی خود شدند. این کارگران نسبت به تعلل شهرداری در تبدیل وضعیت استخدامی‌شان اعتراض دارند. نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران شهرداری نیشابور مشمول طرح تبدیل وضعیت می‌باشند. اما با وجود اینکه کارگران مشمول این طرح، اسناد مورد نیاز خود را به شهرداری ارائه داده‌اند؛ شهرداری هیچ اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهد.

یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید:

«شهرداری نیشابور ما را بین سایر ارگان‌ها پاسکاری می‌کنند و می‌گویند هنوز لیست ارسال شده کارگران به استانداری برای تایید تبدیل وضعیت بازگشت نشده است.»

اجرا نکردن قانون توسط شهرداری نیشابور

مسئولان به کارگران شهرداری نیشابور گفته‌اند، تا زمانی که با پیمانکار قرارداد دارید امکان تغییر وضعیت وجود ندارد. این کارگران مجبور هستند، تا پایان قرارداد با پیمانکار صبر کنند. این درحالی است که قرارداد کارگران با پیمانکار، جدیدا امضا شده است. به این صورت آنها تا پایان قرارداد بایستی از پیگیری وضعیت استخدامی خود صرف‌نظر کنند. پیش از این نیز شهرداری تغییر وضعیت استخدامی کارگران را منوط به پایان قرارداد کرده بود. اما به دلیل طولانی شدن این پروسه، آنها مجبور به بستن قرارداد جدید با شرکت پیمانکاری شده‌اند. این موضوع به روی وضعیت معیشتی آنها تاثیر منفی خواهد داشت.

کارگران شهرداری نیشابور این اقدام شهرداری را خلاف قانون دانسته و می‌گویند:

«تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در نهادهای دولتی و عمومی، نص صریح قانون است که متاسفانه برخی مدیران و پیمانکاران شهرداری مانع اجرای قانون مذکور شده و اقدامی انجام نمی‌دهند.»

مصوبه استخدام ایثارگران دست باز به شهرداری‌ها برای استخدام‌ عوامل و اطرافیان‌شان است

مصوبه شهرداری‌ها برای تبدیل وضعیت ایثارگران در حقیقت دست باز دادن به شهرداری‌ها برای استخدام عوامل و اطرافیان‌شان می‌باشد. یکی از کارگران شهرداری در رابطه با این وضعیت می‌گوید:

«چندین سال است او و سایر همکاران‌شان پیگیر تبدیل وضعیت و دریافت مطالبات قانونی از شهرداری هستند که انجام نشده است. این در حالی‌ است که از چند ماه پیش سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور مجوز استخدام و تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری از جمله ایثارگران را به همه شهرداری‌ها ابلاغ کرده است.»

با این مصوبه، مقامات شهرداری‌ها دست باز برای رانت و لابی دارند. کارگران شهرداری نیشابور و سایر شهرها، جزء محروم‌ترین اقشار جامعه محسوب می‌شوند. آنها سال‌ها است، بدنبال مشخص شدن وضعیت استخدامی خود هستند. اما سران حکومت بی‌اعتنا به این خواسته، تنها به فکر استثمار بیشتر کارگران می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.