اعتراض کارگران شهرداری گچساران به عدم پرداخت سه ماه حقوق در بدترین وضعیت معیشتی

کارگران شهرداری گچساران ۳ ماه است که حقوق نگرفته‌اند و تاکنون افزایش حقوق و دستمزد آنها نیز پرداخت نشده است.
کارگران شهرداری بارها در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات و خواسته‌هایشان تجمع برگزار کرده‌اند؛ ولی تاکنون به خواسته‌های خود نرسیده‌اند. آنها از این وضعیت شاکی هستند.
پیشتر در ۲ تیرماه ۹۸ نیز کارگران مقابل فرمانداری گچساران تجمع برگزار کردند که مسئولان شهرداری به خواسته‌های آنها ترتیب اثر ندادند.
یکی از این کارگران می‌گوید: «سال گذشته در محل کار دچار حادثه شدم و ۱۴ میلیون تومان هزینه درمانم شد اما بیمه یک ریال کمک نکرد و حتی مرخصی درمان هم نداشتم.»
وی در قسمتی از سخنانش گفت: «الآن اول مهرماه است و ۴ ماه حقوق پرداخت ‌نشده؛ من ۲ تا دختر دارم و برای هزینه مدرسه دخترانم به بن‌بست خورده‌ام. نتوانستم دخترم را به مدرسه بفرستم به خاطر اینکه نتوانستم برای او لباس و لوازم‌التحریر بخرم. منتظر هستم تا حقوق‌ بگیرم و بعد دخترم را به مدرسه بفرستم.»
این کارگر ادامه می‌دهد: «شب گذشته یکی از کارگران خدماتی شهرداری با گریه می‌گفت که نتوانستم فرزندم را به مدرسه بفرستم.»
کارگر خدماتی دیگری می‌گوید: «وضعیت معیشت صفر است. پسرم دیابت دارد؛ دخترم با چه وضعیتی به مدرسه برود؟ چطور به فرزندم بگویم که حقوق ندارم. مدرسه‌ هم قبول نمی‌کند که فرزندم بدون لباس فرم و کتاب سر کلاس درس بنشیند.»
این کارگر در ادامه افزود: «حدود یک سال هست که شهرداری قراردادی منعقد نکرده؛ الآن ۶۰ سال سن دارم و قرارداد ندارم. به خداوند قسم یکی از کارگران شب‌ها گریه می‌کند که پول نان ندارم، کارگر نان ندارد.»
یکی دیگر از کارگران خدماتی می‌گوید: «ضایعات جمع می‌کنم و از این ضایعات که شبی ۱۰ هزار تومان می‌شود نان و یک کیلو گوجه می‌خرم چه‌کار کنم! مجبوریم که بسازیم. ۲ فرزند دانشجو و یک کودک معلول دارم؛ چه بگویم؟ هر چه بگویم درد هست.»

Share: