اعتراض کارگران فاز ۱۹ پارس جنوبی نسبت به کاهش دستمزد و پایمال کردن حق و حقوقشان

در حالی صدای اعتراض کارگران فاز ۱۹ پارس جنوبی نسبت به کاهش دستمزد بلند شده است که هزینه‌های زندگی روزانه به شدت در حال افزایش است.

با این که دو ماه به پایان سال باقی مانده و بحث داغ افزایش دستمزد کارگران و کارمندان برای سال آینده مطرح است، خبر کاهش دستمزد کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ پارس جنوبی به بهانه‌های واهی یکسان‌سازی و تعدیل پرداخت‌ها، کارگران را شوکه کرده است.

این شرایط در حالی است که دولت می‌گوید که حقوق کارمندان باید ۲۵ درصد افزایش پیدا کند، اما فعالان کارگری معتقد هستند که حداقل دستمزد کارگران بایستی هم‌پای سبد معیشت باشد.

کارگران پارس جنوبی که نیروهای متخصص و فنی بوده و اصلی‌ترین نیروهایی هستند که چرخ صنعت نفت و گاز را به حرکت درمی‌آورند، پس از قرار گرفتن تحت مسئولیت شرکت‌های پیمانکاری دچار ضرر و زیان زیادی شده و با انعقاد قراردادهای موقت نفت و گاز، دیگر توان چانه زدن و شرکت در تعیین سرنوشت خود را نیز ندارند.

هم اکنون تبعیض در پرداخت حقوق کارگران پروژه‌های نفت و گاز بیداد می‌کند، به شکلی که کارگران رسمی نفت از کارگران پیمانکاری حقوق بیشتری دریافت می‌کنند و از مزایای مزدی بسیار بالایی برخوردار هستند، اما کارگران پیمانکاری در ترس و واهمه تاخیر در پرداخت حداقل دستمزد و نگران از آینده‌ای نامعلوم به سر می‌برند.

گفته‌های کارگران فاز ۱۹ پارس جنوبی

کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ پارس جنوبی می‌گویند: «طی ماه‌های گذشته فشارهای اقتصادی که بر کارگران وارد شده است، چشم انتظار تصمیم دولت برای افزایش حقوق هستند، اما روزهای گذشته با اتفاقات ناگوار مواجه شده‌اند.»

کارگران ادامه می‌دهند: «برخی مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی به جای این که درک درستی از وضعیت کارگران داشته باشند، بطور ناگهانی با کاهش حقوق کارگران، عملا نیروها را تحت فشار قرار داده و آنها را مجبور می‌کنند قرارداد جدید بهره‌برداری و تعمیرات را امضا کنند که انگیزه را از کارگران گرفته‌اند.»

نیروهای پیمانکار پالایشگاه دهم پارس جنوبی می‌گویند:‌

«همه کارگران برای حقوق دریافتی برنامه‌ریزی داشتیم و تصمیم کاهش یکباره حقوق، به شدت ما را تحت فشار قرار داده است.»

یکی از کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ می‌گوید: «در حالی که طی روزهای گذشته حقوق برخی کارمندان دولت، چند میلیون تومان افزایش یافته است، از برخی بندهای حقوق کارکنان فاز ۱۹ پارس جنوبی کم شده است؛ این موضوع نارضایتی و اعتراض کارگران را به دنبال داشته است؛ ما خواستار ورود نمایندگان مجلس و متولیان امر به این موضوع هستیم؛ چگونه می‌خواهند حق و حقوق کارگران پیمانکاری را به سادگی نادیده بگیرند؟!»

چندین کارگر پیمانکاری فاز ۱۹، فیش های حقوقی خود را به رسانه‌ها ارسال کرده‌اند که نشان می‌دهد حقوق دی ماه به نسبت ماه قبل کاهش داشته است که برای یک کارگر این کاهش حدود ۸۰۰ هزار تومان است و در مواردی از حقوق پایه کارگران نیز کم شده که روی بسیاری از آیتم‌های دستمزد آنها تاثیر خواهد داشت.

«به جای این که به دنبال سخت شدن شرایط اقتصادی و مشقت‌های زندگی، دستمزد کارگران متخصص و فنی افزایش یابد، حقوق پایه ما را کاهش داده‌اند.»

آنها ادامه می‌دهند: «آیا کارگری که حقوقش در دی ماه به یک باره کسر می‌شود، دیگر انگیزه‌ای برای تولید و بهره‌وری دارد؟ آیا نتیجه این کار، چیزی به جز کاهش انگیزه کارگران و پایین آمدن راندمان تولید خواهد بود؟»

یک کارگر دیگر درباره آن چه پیش آمده است، می‌گوید: «شرایط پیش آمده، قدرت و انگیزه کارگران را سلب کرده است؛ به هر دلیل و بهانه‌ای که این کار را انجام داده باشند، برای ما کارگران قابل قبول نیست؛ باید مسئولان وزارت نفت و پس از آن، نمایندگان مجلس به موضوع ورود کرده و پاسخگوی کارگران باشند.»

کارفرما وعده اصلاح می‌دهد

اعتراض کارگران فاز ۱۹ پارس جنوبی در حالی مطرح می‌شود که شرکت پیمانکار (مپنا) به کارگران وعده اصلاح داده است و اعلام کرده که با اجرای طرح طبقه‌بندی، دریافتی کارگران به سطح قابل قبول خواهد رسید.

در ادامه توضیحات مپنا آمده است: «شرکت‌هایی که دارای پراکندگی جغرافیایی بوده و در پروژه‌های مختلف مشغول به کار هستند، به منظور ایجاد ساختار یکپارچه، سبد جبران خدمت و پرداخت حقوق و مزایای یکسانی را در سطح شرکت اجرا خواهند کرد.»

در ادامه این توضیحات، به کارگران وعده داده شده است که اوضاع به زودی بهتر خواهد شد و پس از یکسان‌سازی حقوق، طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز اجرا خواهد شد.

نگرانی کارگران پس از وعده‌های شرکت مپنا

کارگران پیمانکاری پالایشگاه دهم پارس جنوبی نگران وضعیت پیش آمده هستند و می‌پرسند که چه زمانی طرح طبقه‌بندی که از آن صحبت می‌شود، اجرا خواهد شد؟ حقوق‌های کارگران از این ماه کم شده، آیا طرح طبقه‌بندی مشاغل تا قبل از پایان سال اجرا خواهد شد؟

بنا به گفته کارگران، با توجه به کاهش حقوق کارگران، اکنون مانده‌اند که چگونه بخشی از هزینه‌های زندگی را جبران کنند و سوال می‌کنند که مگر معیشت خانواده «ایجاد ساختار یکپارچه» یا خروج از شرایط برون‌سپاری به حالت پیمان‌سپاری» می‌فهمند؟

تصمیمات صورت گرفته راهی برای کارگران باقی نگذاشته است جز این که منتظر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل بمانند؛ این نیز در حالی است که نگران هستند آیا با اجرای این طرح در زمان نامعلوم، دریافتی آنها به قبل از این اصلاحات برمی‌گردد یا نه؟

طرح طبقه‌بندی مشاغل همواره یکی از اصلی‌ترین مطالبات کارگران پیمانکاری پالایشگاه‌ها بوده است و با وجود اعتراضات و حتی اعتصاب کارگران، تاکنون اجرا نشده است.

متاسفانه کارگران پیمانکاری نفت و گاز، تشکل مستقل کارگری برای پیگیری مطالبات‌شان ندارند و در تدوین چنین طرح‌هایی نیز مشارکت نداشته تا بتوانند در روند تعیین حق و حقوق‌شان دخالتی داشته باشند.

سوالی که همچنان پیش پای کارگران است این که آیا کاستن از حقوق و دریافتی آنها، بدون نظرخواهی و اعمال نظر کارگران به هر دلیل و بهانه‌ای که باشد، قانونی است؟ آیا کارگر متخصص تعمیرات در پارس جنوبی حق ندارد برای تعیین دستمزد و دریافتی حق و حقوقش چانه بزند و بر سر میز مذاکره با کارفرما بنشیند؟

Share: