اعتراض کارگران قراردادی شهرداری قروه نسبت به عدم همسان سازی حقوق

اعتراض کارگران قراردادی شهرداری قروه در حالی است که به دلیل تعدد قراردادها، تبعیض حقوق بین پرسنل وجود دارد و خواهان همسان‌سازی حقوق می‌باشند.

کارگران قراردادی شهرداری قروه که نسبت به تبعیض مزدی در مجموعه شهرداری معترض هستند، ماه‌ها است در انتظار تبدیل وضعیت قرارداد خود می‌باشند.

این کارگران معترض می‌گویند: «همسان‌سازی حقوق، حق مسلم ما است، چرا باید دستمزد ما به بهانه نوع قراردادمان پایین باشد؟»

کارگران قراردادی شهرداری قروه ادامه می‌دهند: «پس از مدت ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه کاری هنوز وضعیت شغلی ما مشخص نیست. سال ۹۸ دو بار بخشنامه‌ای در خصوص تبدیل وضعیت آمد که به دلیل کارشنکی کارکنان کارگزینی و امور مالی تبدیل وضعیت ما انجام نشد.»

آنها افزودند: «اکنون مورد دیگری که باید اجرا می‌شد بحث تبدیل وضعیت براساس احکام صادره دیوان عدالت اداری است که بعد از چندین بار مراجعه به شهردار و دیگر مسئولان ذیربط، ترتیب اثری داده نشد.»

بنابه گزارشات رسانه‌ای شده بخشنامه همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) با کارمندان پیمانی در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شده است. کارگران قراردادی شهرداری قروه، خواستار اجرای بی‌کم و کاست این بخشنامه هستند و می‌گویند: «باید حقوق ما به اندازه کارمندان پیمانی مجموعه‌ی شهرداری افزایش یابد.»

کـارگران قراردادی شـهرداری قروه روز گذشته (دوشنبه) به دفتر شهرداری مراجعه و خواستار پیگیری حقوق قانونی خود شدند.

عباس سنتی، شهرداری قروه در جمع کارگران حاضر شد. وی وعده داد که برای اجرای بخشنامه همسان‌سازی در حال گرفتن استعلام و پیگیری قانونی هستیم و به محض این که پاسخ داده شود اقدام خواهد شد.

شهردار قروه بیان کرد: «با استانداری صحبت کردم و گفتم کسانی که سال ۹۷ کارمند شهرداری بودند قاعدتاً این بخشنامه باید شامل حال آنها شود که استانداری گفتند دو سه روز فرصت بدهید تا ما استعلام بگیریم و با قطعیت کار را پیش ببریم و در واقع اگر گفتند اعمال می‌شود کار را انجام می‌دهیم و اگر گفتند نمی‌شود از طریق استانداری دنبال خواهیم کرد.»

با این وجود کارگران می‌گویند: «امیدواریم در روزهای باقیمانده تا پایان اردیبهشت، وعده‌هایی که داده‌اند عملی شده و مجوزهای لازم برای تبدیل وضعیت صادر شود.»

Share: