کارگران قرارداد موقت جهاد کشاورزی به تصمیم دولت برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران دولت اعتراض کردند. آنها می‌گویند، این مصوبه باعث تشدید مشکلات معیشتی این کارگران خواهد شد. با توجه به گرانی و تورم افسارگسیخته این میزان افزایش حقوق آنها را بیشتر در زیر خط فقر فرو خواهد برد.

کارگران قرارداد موقت جهاد کشاورزی خواهان افزایش حقوق‌شان متناسب با گرانی و تورم امسال می‌باشند. این کارگران به دلیل سیاست‌های غارتگرانه حاکمیت طی سال‌های گذشته به زیر خط فقر رفته‌اند. افزایش اندک دستمزد تنها باعث فشار بیشتر به  کارگران می‌شود.

یکی از کارگران قرارداد موقت جهاد کشاورزی  با اشاره به مشکلات معیشتی خود می‌گوید:

«تصمیم دولت برای افزایش ده درصدی حقوق کارگران دولت مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده و با توجه به افزایش سرسام‌آور نرخ تورم، این میزان افزایش حقوق کفاف حداقل هزینه‌ زندگی را نمی‌دهد.»

این کارگران همسان دانستن وضعیت کارکنان بخش دولتی با کارگران دولتی را غیرواقعی می‌دانند. کارمندان دولتی زیر نظر سازمان استخدامی کشور می‌باشند؛ اما کارگران دولتی تحت پوشش صندوق سازمان تامین اجتماعی می‌باشند.

نامه به شورایعالی کار برای ابطال این مصوبه

 کارگران قرارداد موقت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به شورایعالی کار خواستار پیگیری این وضعیت خود شدند. کارگران قرارداد موقت جهاد کشاورزی از شورایعالی کار خواستار اقدامات جدی برای جلوگیری از این مصوبه غیرقانونی شدند. آنها در نامه خود نوشته‌اند:

«حقوق و دستمزد کارگران مانند هر سال و مطابق با قانون می‌بایست طبق مصوبه‌ی شورایعالی کار افزایش پیدا کند. لذا کارگران وزارت جهاد کشاورزی هم‌صدا و هم‌سو با سایر کارگران بخش دولتی خواستار ابطال بخشنامه دولت و اجرای مصوبه شورایعالی کار هستند.»

پیش از این کارگران دولتی ضمن اعتراض به این مصوبه غیرقانونی خواستار ابطال آن شده بودند. در یک بیانه‌ کارگران دولتی در این رابطه اعلام کرده بودند:

«تصویب این بند بهت و حیرت را بر قشر مظلوم و بی‌پناه کارگران بخش دولتی نمایان کرد. کارگرانی که در بخش دولتی زحمت می‌کشند، اما از هیچ کدام از امتیازات و بخشنامه‌های هیات دولت در خصوص اصلاحیه‌های فوق‌العاده‌ کارمندی بهره‌مند نیستند. کارگران بخش دولتی دیگر بار مانند عیدی در خصوص افزایش حقوق‌شان سکوت نخواهند کرد. کارگرانی که در طول سال کارگر تلقی می‌شوند. اما در انتهای سال عیدی این قشر مظلوم و بی‌پناه بصورت کارمندی پرداخت می‌گردد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.