اعتراض کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی، کارخانه زمزم تبریز و ایران پوپلین رشت

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی در اعتراض به عدم اجرای طرح‌های تصویب شده

اعتراض کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی؛ روز پنجشبنه ۲۴ مهر ماه ۹۹، برای چندمین بار در اعتراض به  عدم اجرای طرح ۱۴ روز کار، ۱۴ روز استراحت، کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی اقدام به تجمع کردند.

بنا به گفته کارگران معترض، در تمامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت، پرسنل مناطق عملیاتی به صورت اقماری ۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت می‌کنند، اما در شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، به صورت سلیقه‌ای برخورد شده است.

کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی افزودند: «در یک سال اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا، چندین بار ستاد مبارزه با کرونا دستور داده که همه شرکت‌های منطقه به صورت دو هفته کار یا دو هفته استراحت کارکنند، ولی همچنان مدیران مجتمع گاز اعتنایی به این کارندارند.»

این کارگران ادامه می‌دهند: «این درحالی است که هر روز به بر تعداد مبتلایان افزوده می‌شود و از طرفی هم بسیاری از پرسنل در معاینات طب صنعتی خود دارای توصیه‌های پزشکی هستند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه زمزم تبریز نسبت به اخراج تعدادی از همکاران خود – فیلم

جمعی از کارگران کارخانه زمزم تبریز، روز پنجشنبه ۲۴ مهر ماه ۹۹، در اعتراض به اخراج شماری  از همکاران خود دست به تجمع زدند.

کارگران معترض می‌گویند: «اخیرا کارفرمای کارخانه به بهانه مشکلات اقتصادی، شماری از کارگران را از کار اخراج و شمار دیگری را نیز به حالت تعلیق درآورده است.»

کارگران کارخانه زمزم تبریز ادامه می‌دهند: «این درحالی است که کارگران در شرایط اقتصادی سختی قرار دارند و بسیاری از آنها به دلیل افزایش قیمت‌ها، توان تأمین نیازهای اولیه زندگی خود  را نیز ندارند.»

اعتراض کارگران ایران پوپلین رشت نسبت به نداشتن امنیت شغلی و معیشتی

بیش از دویست نفر از کارگران کارخانه ایران پوپلین رشت، روز پنجشنبه ۲۴ مهر ماه ۹۹، در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و معیشتی خود دست به اعتراض زدند.

کارگران شاغل در این کارخانه که با مشکل نداشتن امنیت شغلی و معیشتی دست وپنجه نرم می‌کنند، می‌گویند: «شرکت ایران پوپلین رشت برای پرداخت بدهی ۲۱ میلیارد ریالی برق، فقط ۷۲ ساعت فرصت دارد؛ در غیر این صورت با خاموشی چرخ تولید مواجه خواهد شد و تمامی کارگران آن از کار بیکار می‌شوند.»

این کارگران معترض افزودند: «علاوه بر این کارگران این واحد تولیدی نساجی، با مشکل قراردادهای ۳ ماهه و عدم پرداخت به موقع حقوق هم روبرو هستند و بارها طی سال‌های گذشته در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و معیشتی و وعده‌های دروغین دست به اعتصاب و تجمع زده‌اند.»

Share: