اعتراض کارگران هپکو اراک نسبت به صدور مجوز بی رویه واردات

کارگران هپکو اراک؛ هر چه فریاد می‌زنیم به جایی نمی‌رسد

اعتراض کارگران هپکو اراک نسبت به صدور مجوز بی‌رویه واردات ماشین‌آلات معدنی همچنان ادامه دارد.

آنها نسبت به صدور آیین‌نامه و مجوز برای واردات ماشین‌آلات معدنی اعتراض داشته و می‌گویند هرچه فریاد می‌زنیم به جایی نمی‌رسد.

کارگران هپکو اراک مدت‌ها است که از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، خانه معدن و نمایندگان مجلس خواسته‌اند واردات ماشین‌آلات معدنی را متوقف نمایند.

به گفته کارگران هپکو اراک، حداقل از زمانی که تکلیف تهاتر بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی مجموعه هپکو در اسفند ماه ۹۹ مشخص گردید، واردات بایستی متوقف می‌شد.

کارگران پس از تعیین‌تکلیف بدهی شرکت هپکو یک صدا فریاد زدند، اکنون زمان آن فرا رسیده است که واردات متوقف شود. از شرکت هپکو حمایت شده تا بار دیگر روی پای خود ایستاده و رونق بگیرد.

کارگران معتقد هستند که وقتی می‌توانیم بسازیم، چرا بایستی پشت سر هم مجوز برای واردات ماشین‌آلات معدنی صادر شود؟

با وجود اعتراضات و پیگیری‌های مستمر کارگران هپکو و در آخرین نمونه، ارسال نامه شورای کار این مجموعه به تمام مسئولان از جمله سران سه قوه، هنوز بطور مستمر مجوز برای واردات ماشین‌آلات صادر می‌شود. آن هم ماشین‌آلاتی که هپکو اراک توان ساخت آنها را دارد.

کارگران هپکو اراک با اشاره به دستورالعملی که وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۱۹ اردیبهشت خطاب به استان‌های مختلف ابلاغ کرده، می‌گویند: «هر چه می‌گوییم مسئولان برعکس عمل می‌کنند.»

در بخشی از نامه شورای کار هپکو آمده بود: «درباره واردات ماشین‌آلات دست دوم و رسوب شده در گمرک و فشار وزارت صمت، ایمدرو، معدن‌کاران، خانه معدن و سایر ارگان‌های دولتی، مجوز ورود دستگاه‌ها صادر شده است. این موضوع به تولید در این شرکت ضربه خواهد زد.

بایستی این امر توسط سازمان‌های ذیربط بررسی و اقدامات لازم جهت منع ورود و ترخیص این دستگاه‌ها صادر شود. بهتر است به جای حمایت از واردات، از صنعت داخلی و ملی حمایت شود.»

Share: