اعتراض کارگران هپکو نسبت به عدم تحقق وعده‌های مسئولان

کارگران هپکو نسبت به ادامه بلاتکلیفی این واحد تولیدی اعتراض کردند. پس از گذشت یک ماه، مصوبات نشست اسحاق جهانگیری درباره رفع مشکلات تولید در شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو همچنان محقق نشده است.

شهریور ماه کارگران هپکو نسبت به مشکلات این واحد تولیدی اعتراض کردند. این در حالی است که دی ماه به نیمه رسیده و هنوز هیچ اقدامی از سوی مسئولان در خصوص راه‌اندازی تولید و تعیین‌تکلیف سهامداری صورت نگرفته است، جز اینکه طی پرداخت بخشی از تسهیلات تخصیص یافته به هپکو، دستمزد کارگران با تأخیر به حساب‌شان واریز شده است.

دولت مدام نشست برگزار کرده و دستور صادر می‌کند تا بیشتر وقت‌کشی کند.

به گفته ابوالفضل رنجبر، عضو شورای اسلامی کار هپکو، پیرو نشستی که با حضور جهانگیری برای رفع مشکلات تولید در هپکو، تشکیل شد، مقرر شد تا طی دو هفته اقدامات لازم برای عقد قرارداد ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات تولیدی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در دستور کار قرار بگیرد. بعد از گذشت یک ماه از این مسأله هنوز این وعده محقق نشده است.

او می‌افزاید: «همچنین در این نشست مقرر شد تا ۴۰۰دستگاه ماشین‌آلات تولیدی شرکت هپکو، طی دو هفته توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، عقد قرارداد شود که این وعده نیز پس از یک ماه بی‌نتیجه مانده و کارگران هپکو نمی‌دانند قراردادها در چه مرحله‌ای است.»

طبق اظهارات رنجبر، در همین نشست به رئیس سازمان خصوصی‌سازی ابلاغ شد که مبلغ ۴۲ میلیارد ریال برای سنوات پایان خدمت ۸۰ نفر از پرسنل اختصاص داده شود که هنوز نمی‌دانیم این نیز چه مرحله‌ای را طی می‌کند.

وی تصریح می‌کند: «مهم‌تر از همه، وعده تسهیلات ۳۵ میلیارد تومانی به هپکو بود که طبق دستور استاندار مرکزی باید پرداخت می‌شد، با این حال به دلایلی فقط ۵ میلیارد از تسهیلات به هپکو پرداخت شده است.»

Share: