اعتراض کارگران واحد تولیدی لوازم پزشکی هور طب

جمعی از کارگران واحد تولید‌کننده لوازم پزشکی هور طب تاکستان نسبت به بلاتلکیفی معیشتی‌شان، دست به اعتراض زدند.

روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، حدود ۱۳۰ کارگر واحد تولیدکننده لوازم پزشکی هور طب تاکستان نسبت به بلاتکلیف معیشتی با تعطیلی موقت این کارخانه به دلیل شیوع کرونا، دست به اعتراض زدند.

بنا به گفته کارگران معترض، آن چه باعث اعتراض کارگران شده، عدم تأمین معیشت کارگران به دلیل نداشتن درآمد مالی است.

کارگران شرکت هور طب، بعد از تعطیلی کارخانه تاکنون هیچ درآمدی نداشته‌اند. فعالیت واحد تولید کننده هور طب، از ۲۰ اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع کرونا به حالت تعطیلی موقت درآمده است.

کارگران معترض افزودند: «با این وجود خبری از پرداخت مقرری بیمه بیکاری که دولت وعده کرده، نیست.»

کارگران نگران مخدوش شدن سوابق بازنشستگی‌شان با دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند و گفتند:‌ « اکثر کارگران شاغل در این واحد تولیدی بین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند؛ اگر هر یک از کارگران بخواهند به مرور با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شوند، دریافت مقرری بیمه بیکاری دو ماهه باعث مخدوش شدن سوابق بازنشستگی آن‌ها خواهد شد.»

کارگران افزودند: «برای حل این مشکل، دولت بایستی مصوبه‌ای ویژه در خصوص شرایط استفاده از بیمه بیکاری کرونا برای کارگران مشمول بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت و زیان‌آور به تصویب برساند.»

شرکت هور طب که یک واحد تولید کننده لوازم پزشکی و بهداشتی در شهرستان تاکستان واقع شده، تعطیلی آن در شرایط فعلی کرونا، باعث گردیده اکثر شرکت‌های غیرپزشکی سعی در تولید لوازم پزشکی و بهداشتی نمایند که این برخلاف رویه موجود است و امنیت شغلی کارگران این واحد تولیدی را به خطر می‌اندازد.

بنا به گفته کارگران، تعطیلی دنباله‌دار هور طب که در زمینه تولید لوازم پزشکی فعالیت دارد، در شرایط بحرانی ویروس کرونا که مردم کشور نیاز بیشتری به تأمین لوازم اولیه بهداشتی دارند، کاری غیرمعقول است.

Share: