اعتراض کارگران پروژه بهسازی و تعمیر خطوط ریلی سریز به کرمان

اعتراض کارگران پروژه بهسازی و تعمیر خطوط ریلی سریز به کرمان، در حالی رسانه‌ای می‌شود که این کارگران، در وضعیت معیشتی سختی به سر می‌برند و نسبت به تاخیر در پرداخت دستمزدها معترض هستند.

این کارگران معترض که زیر نظر پیمانکار در پروژه بهسازی و اصلاح خطوط ریلی سریز به کرمان مشغول به کار هستند، نسبت به شرایط شغلی خود اعتراض دارند.

کارگران عنوان کردند: «دستمزدها که خیلی ناچیز است با دو تا سه ماه تاخیر پرداخت می‌شود و این موضوع، وضعیت معیشت ما و خانواده‌هایمان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.»

از دیگر مشکلات کارگران این پروژه، کمبود امکانات ایمنی و رفاهی است و در این خصوص می‌گویند: «در این شرایط که شیوع ویروس کرونا گسترش یافته است، کارگران پروژه بهسازی سریز به کرمان روزانه در حدود ده ساعت مشغول کار هستند و کسی به فکر سلامت و حفظ جان کارگران نیست.»

یکی از کارگران می‌گوید: «علاوه بر این، کفش و لباس کار مرتب به ما داده نمی‌شود. در حال حاضر هم که به فصل زمستان نزدیک می‌شویم، انتظار دریافت حداقل یک لباس زمستانی را داریم، برخی همکاران که در قسمت تعمیرات کار می‌کنند نیز با مشکل ابزار کار مواجه هستند؛ شرکت حتی در خرید ابزار کار هم هزینه نمی‌کند.»

آیا مسئولین می‌توانند با دو تا سه میلیون تومان زندگی کنند؟

یکی از کارگران پروژه بهسازی و تعمیر خطوط ریلی سریز به کرمان، با اشاره به این که از شرایط موجه به تنگ آمده است می‌گوید: «آیا مسئولین می‌توانند با این حداقل دریافتی دو تا سه میلیون تومانی که به ما کارگران داده می‌شود، زندگی کنند؛ البته آن هم با دو تا سه ماه تاخیر؟»

او با اشاره به مدتها اعتراض کارگران پروژه بهسازی نسبت به این وضعیت، گفت: «ما منتطر پرداخت حقوق شهریور، مهر و آبان ماه خود هستیم. ما امیدوار بودیم مسئولان که به تازگی برای بازدید از روند ساخت پروژه آمده بودند، به جای عکس و فیلم گرفتن در بین کارگران، کمی هم به مشکلات کارگران گوش می‌دادند.»

Share: