اعتراض کارگران پیمانکاری شهرداری ایلام نسبت به عدم دریافت ۳ ماه حقوق

به گفته منابع کارگری در ایلام، کارگران پیمانکاری شهرداری ایلام خواهان پرداخت مطالبات ۳ ماه دستمزد  عقب‌افتاده خود شدند.

هم اکنون کارگران شهرداری ایلام در شرایط سختی زندگی خود را سپری می‌کنند. آنها ۳ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. کارگران می‌گویند: «در این اوضاع بد اقتصادی و با وجود تهدید بیماری کرونا، سه ماه حقوق ما به تاخیر افتاده است. ما که تحت مسئولیت یک پیمانکار مشغول بکار هستیم، با وجود همه سختی‌ها مجبوریم بدون دریافت حقوق کار کنیم.»

بنابه گفته کارگران پیمانکاری شهرداری ایلام، از اسفند ماه سال ۹۹ کارفرما حقوق این کارگران را پرداخت نکرده است. آنان وضعیت معیشتی را در این شرایط کرونایی به سختی می‌گذرانند.

نبود منابع مالی بهانه شهردار برای عدم پرداخت دستمزد کارگـران پیمانکـاری شهرداری ایـلام

کارگران می‌گویند: «ما باید برای دریافت دستمزد عقب‌افتاده خود دوندگی کنیم. کارفرما مدعی است که منابع مالی ندارد. نهادهای بالادستی نیز مانند شهرداری و شورای شهر هیچ نظارتی بر اوضاع ندارند. آنها به فکر پرداخت مطالبات مزدی کارگران نیستند.»

کارگران ادامه می‌دهند: «در این شرایط نامناسب سخت‌ترین کار را انجام می‌دهیم. کار ما برای حفظ آرامش و نظافت شهرها بسیار مهم است. بایستی شهردار، شوراهای شهر، استانداری‌ها و حتی مقامات استانی بر عملکرد شرکت‌های پیمانکاری نظارت داشته باشند. این نهادهای دولتی بایستی به فکر کارگران بوده و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی ما اختصاص دهند.»

کارگران نسبت به اوضاع نامناسب معیشتی اعتراض دارند. آنان می‌گویند: «کارفرمای شرکت پیمانکاری، علاوه بر دیرکرد پرداخت دستمزدها، هیچ قراردادی با ۷۰ کارگر بخش خدماتی منعقد نکرده است.»

کارگران پیمانکاری شهرداری ایلام در خاتمه افزودند: «در استان محروم ایلام زندگی می‌کنیم. انتظار ما از مسئولان این است که به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما رسیدگی کنند. ۳ ماه دستمزد ما به تاخیر افتاده است. شهردار در مقام کارفرمای اصلی بایستی چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری بیندیشد. پرداخت دستمزد نیروی کار پیمانکاری شهرداری بایستی اولویت شهردار باشد.»

Share: