اعتراض کارگران کارخانجات بتنی اندیمشک نسبت به سه ماه حقوق پرداخت نشده و سکوت مسئولان

منابع خبری کارگری از اعتراض کارگران کارخانجات بتنی اندیمشک به دلیل پرداخت نشدن سه ماه حقوق و از سوی دیگر سکوت مسئولین خبر می‌دهند.

جمعی از کارگران کارخانجات بتنی اندیمشک واقع در استان خوزستان در این رابطه می‌گویند: «پرداخت نشدن منظم دستمزد در کارخانجات بتنی اندیمشک، مشکلات خانوادگی و معیشتی زیادی را برای کارگران به وجود آورده است.»

کارگران افزودند: «کارخانجات بتنی اندیمشک یکی از دو کارخانه تولیدکننده تراورس‌های بتنی در کل کشور است که بیشتر کارگران آن به علت‌ عدم پرداخت منظم دستمزدها با مشکل مواجه هستند.»

این کارگران ادامه می‌دهند: «در این مدت از همه آشنایان قرض کرده‌ایم؛ به علت مشکلات مالی پیمانکار و عدم پرداخت سه ماه از دستمزدهایمان نسبت به هزینه‌های واقعی زندگی، هر روز سفره‌های کارگران این کارخانجات به نسبت روز قبل کوچکتر می‌شود.»

بنا به گفته کارگران کارخانجات بتنی اندیمشک، آنها برای دریافت دستمزد‌های عقب‌افتاده خود بارها به نهادهای دولتی مراجعه کرده‌اند، اما تاکنون مطالبات‌شان بی‌پاسخ مانده است.

کارگران عنوان کرده‌اند که برخی از همکارانشان در پرداخت اجاره خانه و هزینه‌های روزانه زندگی مشکل دارند و برای گذراندن امورشان مجبور به قرض شده‌اند.

اعتراض کارگران کارخانجات بتنی اندیمشک علاوه بر سه ماه دستمزد پرداخت‌نشده، به نگرانی آنها از عدم پرداخت حق بیمه‌هایشان افزوده است و هم زمان با سه ماه حقوق، سه ماه حق بیمه نیز به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

مدیریت کارخانجات بتنی اندیمشک ضمن تایید مطالبات کارگران، کمبود نقدینگی و نداشتن اعتبار کافی را دلیل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران عنوان کرده است.

بنا به گفته کارگران، علاوه بر پرداخت نشدن دستمزد و بیمه، اکنون دو سال است که به این کارگران که در شرایط سخت و در محیط‌های ناایمن مشغول به کار هستند، لباس و کفش ایمنی کار داده نشده و کارگران از جیب خود هزینه می‌کنند.

کارگران کارخانجات بتنی اندیمشک تصریح کردند که به دلیل ترس از اخراج توان اعتراض ندارند، چرا که وقتی کارگر حامی ندارد اعتراضات او نیز به جایی نمی‌رسد و در همین رابطه نسبت به مسئولان شهرستان نیز معترض هستند که سکوت کرده و هیچ واکنش جدی در پیگیری مطالبات کارگران انجام نمی‌دهند.

کارگران در خاتمه گفته‌اند: «کارگران این واحد تولیدی بیش از این تحمل بی‌پولی را ندارند و در این میان صدمات فراوانی به زندگی خود و خانواده‌هایشان وارد شده است که انتظار دارند مسئولان صدای آنها را بشنوند.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *