اعتراض کارگران کارخانه آذر کام ارومیه به نحوه پرداخت حقوق

کارگران کارخانه آذر کام ارومیه ۴ تا ۵ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند و از نحوه پرداخت حقوق‌شان معترض هستند

بنابه گزارش منابع کارگری در ارومیه، کارگران کارخانه آذر کام از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی خود خبر می‌دهند. کارخانه آذر کام ارومیه در استان آذربایجان غربی واقع شده است.

هم اکنون کارگران این کارخانه بین ۴ تا ۵ ماه حقوق همراه با عیدی خود را طلبکار هستند.

کارگران کارخانه آذر کام می‌گویند: «حدود ۷۰ کارگر در کارخانه آذر کام ارومیه مشغول کار هستند. این کارگران حدود ۴ تا ۵ ماه مطالبات عقب‌افتاده مزدی دارند. همچنین بخشی از عیدی سال ۹۹ آنها هنوز پرداخت نشده است.»

این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده نگران هستند. آنان افزودند: «با وجود پیگیری‌های مستمر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهرستان پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست و مطالبات کارگران نمی‌دهند.»

کارگران به تجمع‌های اعتراضی قبلی اشاره کرده و می‌گویند: «طی سال جاری چندین بار تجمع اعتراضی برگزار کردیم. اعتراض ما به پرداخت نشدن حقوق بوده است، اما متاسفانه تاکنون بی‌پاسخ مانده است.»

کارگران کارخانه آذر کام ارومیه سازنده انواع آب‌میوه، لواشک و نوشیدنی‌های یخی می‌باشند. این کارگران در توضیح مطالبات خود می‌گویند: «وضعیت تولید و فروش در این واحد صنعتی بهبود یافته است. اما حقوق‌های ما از بهمن و اسفند و بخشی از عیدی سال ۹۹ پرداخت نشده است. همچنین دو ماه تیر و مردادماه سال ۱۴۰۰ نیز حقوق‌مان را طلبکار هستیم.»

یکی از کارگران شاغل در این کارخانه، گفته‌های مدیریت این مجموعه را یادآوری می‌کند. وی می‌گوید: «مدیریت شرکت معتقد است که مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی در چند سال گذشته با مشکل روبرو بوده است. وی برای تامین مالی چالش‌هایی پیش رو داشته است. اما نگرانی کارگران این است که وضعیت فعلی کارخانه استمرار داشته باشد. موضوعی که می‌تواند روی مطالبات عقب‌افتاده مزدی کارگران در ماه‌های آینده تاثیر داشته باشد. یعنی ماه‌هایی که کارگران دستمزد عقب‌افتاده دارند افزایش پیدا کند.»

این کارگر ادامه می‌دهد: « کارگران کارخانه آذر کام خواهان دریافت دستمزد عقب‌افتاده خود هستند. برای چندمین بار از طریق رسانه‌ها از مسئولان خواسته‌اند تا به مشکلات کارخانه و کارگرانش رسیدگی کنند.»

وی در خاتمه می‌گوید: «مسئولان در جریان مشکلات این واحد تولیدی و کارگران آن هستند. اما در عمل هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند. ادامه روند کنونی موجب افزایش مشکلات مالی و نگرانی‌های روحی برای کارگران شده است. انتظار داریم مسئولان استانی و شهرستان برای برطرف کردن مشکلات به راه‌حلی بیندیشند. راه‌حلی که این قشر آسیب‌پذیر را از بلاتکلیفی و نگرانی نجات دهد.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *