اعتراض کارگران کارخانه آرتاول تایر تاکستان نسبت به وضعیت معیشتی

به گزارش منابع کارگری در کارخانه «آرتاول تایر» تاکستان، کارگران شاغل در این واحد تولیدکننده نخ تایر مشکلات و مصائب زیادی دارند. آنها خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستند.

همین منابع در کارخانه « آرتاول تایر» تاکستان می‌گویند که کارگران کارخانه تآرتاول تایر تاکستان که به نام «نخ تایر رازی» نیز شناخته می‌شود، از میزان درآمد خود که نزدیک به حداقل دستمزد است ناراضی هستند. آنها می‌گویند که دریافتی ماهانه‌شان کفاف معاش زندگی‌شان را نمی‌دهد و نسبت به این وضعیت اعتراض دارند.

به گفته این منابع کارگری، کارگران آرتاول تایر ماهانه فقط همان دستمزد حداقلی که هر ساله شورای عالی کار مصوب می‌کند را دریافت می‌کنند، اما این رقم باتوجه به بحران اقتصادی موجود و افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی، بسیار ناچیز است و کفاف هزینه‌های روزانه‌شان را نمی‌دهد.

کارگران آرتاول تایر تاکستان که پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود و همکارانشان هستند، در ادامه می‌افزایند: جدا از وضعیت دستمزد که رضایت‌بخش نیست، کمک مزایای معیشتی نیز به کارگران داده نمی‌شود.

کارگران در مورد طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز مطالباتی دارند و می‌گویند: غیر از بحث دستمزد ناکافی، به دنبال اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد تولیدی هستیم.

به گفته کارگران آرتاول تایر تاکستان؛ اصرار آن‌ها به این دلیل است که در قانون کار، بر الزامی بودن اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در کارگاه‌های بالای ۵۰ نفر تاکید شده است.

طبق اظهارات کارگران این واحد تولیدی؛ مسکوت ماندن اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در مورد جمعیت ۱۰۰نفری کارگران باعث شده که درآمد مزدبگیران این کارخانه در حد و اندازه حداقل‌های قانونی باقی بماند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *