اعتراض کارگران کارخانه تولید مواد شوینده اهواز نسبت به اخراج از کار

اعتراض کارگران کارخانه تولید مواد شوینده اهواز نسبت به اخراج از کار از روز شنبه ۱۷ آبان ماه شروع شده و تاکنون ادامه دارد.

کارگران کارخانه تولید مواد شوینده اهواز برای به نمایش گذاشتن اعتراض خود نسبت به اخراج از کار، تجمعات اعتراضی را در برابر محل کارشان و دیگر نهادهای دولتی از جمله، فرمانداری اهواز، اداره کل کار و استانداری خوزستان برگزار کرده‌اند.

بنا به گزارشاتی که روز پنجشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۹ رسانه‌ای شده است، طی چند روز گذشته کارگران یک کارخانه تولید مواد شوینده و بهداشتی که تنها کارخانه تولید کننده مواد شوینده و بهداشتی در استان خوزستان به شمار می‌رود، دست به تجمع و اعتراض زده‌اند.

بنا به گفته کارگران این کارخانه، از قرار معلوم به آنها گفته شده است که کارخانه به مالک جدید فروخته شده و آنها نیز قصد انتقال خط تولید به استانی دیگر را دارند.

این کارگران معترض گفته‌اند: «به آنها اعلام شده است که از کار اخراج شده‌اید و اکنون در این شرایط بد اقتصادی آنها نگران آینده خود هستند، این در حالی است که برخی از این کارگران سابقه بالای ۲۰ سال کار در این شرکت را دارند.

یکی از کارگران این کارخانه تولید مواد شوینده و بهداشتی، با اشاره به این که دو خط تولید مواد شوینده و تولید بطری در اهواز از سوی شرکت تعطیل شده‌اند، عنوان کرد:

«زمزمه‌های فروش خط تولید و تعطیلی کارخانه حدود دو ماه قبل آغاز شد و ما در این مدت به صورت متناوب به مرخصی اجباری می‌رفتیم.»

وی در ادامه گفت: «این دو خط تولید دارای ۷۰ نفر کارگر است که از روز شنبه ۱۷ آبان به صورت رسمی به ما اعلام شده است که دیگر سر کار خود حاضر نشویم، چرا که قصد داریم خط تولید کارخانه را به فروش برسانیم.»

وی افزود: «خبر داریم که قطعات خطوط تولید نیز در حال انتقال به استانی دیگر می‌باشد.»

این کارگر معترض ادامه داد: «برای ما عجیب است که این کارخانه که در شرایط شیوع کرونا و افزایش نیاز مردم به مواد ضدعفونی و شوینده‌ها، بر تولیدات خود افزوده بود و ما به جای هشت ساعت، ۱۲ کار می‌کردیم، قصد دارد در چنین شرایطی اقدام به فروش خط تولید کند.»

این کارگر کارخانه تولید مواد شوینده اهواز در خاتمه گفت: «در این مدت به استانداری خوزستان، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، فرمانداری اهواز و… مراجعه کرده‌ایم و مشکلات خود را با آنان در میان گذاشته‌ایم.»

Share: