اعتراض کارگران کارخانه هپکو اراک نسبت به واردات ماشین آلات

کارگران کارخانه هپکو اراک؛ وقتی می‌توانیم خودمان دامپتراک تولید کنیم چرا بایستی از خارج وارد کنیم

روز یکشنبه سوم مرداد ماه، کارگران کارخانه هپکو اراک نسبت به واردات دامپتراک از بندر رجایی اعتراض خود را رسانه‌ای کردند.

کارگران می‌گویند: «امروز دامپتراک‌هایی (کامیون‌های غول پیکر) از بندر رجایی برای معادن کشور وارد شده است. ورود این دامپتراک‌ها به کشور در حالی است که هپکو بارها و بارها به مسئولان در جلسات مختلف اعلام کردیم که توانایی تولید آنها را داریم.»

کارگران افزودند: «دامپتراک‌های وارداتی ۱۰۰ تن هستند. حتی از طرف مدیریت و مهندسی شرکت اعلام شده است که توانایی تولید تناژ بالاتر از ۱۰۰ تن نیز داریم. اما بدلیل عدم استقبال خریداران داخلی جهت ایجاد نقدینگی و پیش‌پرداخت و مشکل کمبود نقدینگی شرکت و تامین شارژ مالی از طرف تامین اجتماعی، تابحال نتوانستیم این ماشین‌آلات را تولید کنیم.»

از قرار معلوم روز یکشنبه سوم مرداد ماه، تعدادی دامپتراک از بندر رجایی ترخیص و وارد کشور شده است.

بنابه گفته کارگـران کارخانـه هپـکو اراک، تولید یک دستگاه دامپتراک ۱۰۰ تن نیاز به نقدینگی حدود ۳۰ میلیارد دارد.

کارگران می‌گویند: «قطعا پیش‌خرید این دستگاه‌ها از خیلی وقت پیش اتفاق افتاده است. اما ورود آزادانه آنها به کشور وقتی توان هپکو بی‌مصرف مانده است، ما را ناراحت می‌کند.»

کارگران هپکو تاکید می‌کنند: «همچنان تقاضا داریم و امیدوار هستیم که از صنعت و توانمندی داخلی و شرکت هپکو استقبال و حمایت کنند. این خواسته اصلی ما است که چندین سال متوالی است تکرار کرده‌ایم. اما با وجود اعتراضات و پیگیری‌ها هنوز هم خط تولید راه نیفتاده و ماشین‌آلات از خارج وارد می‌شود.»

پیش از این نیز در ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری، کارگران کارخانه هپکو اراک نسبت به صدور مجوز بی‌رویه واردات ماشین‌آلات معدنی اعتراض کردند.

آنان از مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت، خانه معدن و نمایندگان مجلس خواسته بودند واردات ماشین‌آلات معدنی را متوقف نمایند.

Share: