اعتراض کارگران کنتورسازی قزوین به عدم پرداخت دستمزدهای پرداخت نشده‌شان

 کارگران کنتورسازی قزوین روز یکشنبه ۱۳ مردادماه ۹۸ در اعتراض به تداوم ۲۰ ماهه دستمزده‌ای پرداخت نشده خود برای دومین روز پیاپی در مقابل استانداری و دادگستری شهر قزوین اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

به گفته کارگران، آنها ۲۰ ماه حقوق معوقه دارند و با سنوات در مجموع ۲۰ میلیارد تومان طلب دارند. آنها افزودند که اکنون پولی برای گذران زندگی خود ندارند.

کارگران معترض شرکت کنتورسازی که از ارسال اعتراضات کتبی خود به مسئولان استان به نتیجه‌ای نرسیده و از وعده‌های مکرر آنها ناامید شده‌اند، نهایتا اقدام به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری کردند.

این کارگران می‌گویند: «ما حدود پنج سال است درگیر واگذاری این شرکت به بخش خصوصی و اجرایی شدن اصل ۴۴ بودیم که با توجه به آن شرکت را به فردی واگذار کردند که مشکلات زیادی را برای ما و شرکت ایجاد کرد.»

ازجمله مشکلاتی که طی یک سال اخیر به دلیل سوء مدیریت مدیر جدید که سررشته‌ای از اقتصاد و تجارت ندارد با آن مواجه شده‌اند، اختلاس و مشکلات در بورس و تعدیل نیرو و کاهش ۱۲۰۰ کارگر به ۲۰۰ نفر از سال ۹۳ تاکنون بوده است.

این کارگران قزوینی با اعلام اینکه به دلیل سوء مدیریت به مدت یک سال است که خط تولید شرکت تعطیل شده است، ابراز کردند: «ما فاقد بیمه هستیم و خانواده‌ها دچار مشکل و حتی طلاق شده‌اند و تنها طی چند ماه گذشته با رایزنی‌های انجام شده به مدت زمان محدود بیمه شدیم. جنس لازم برای تولید در گمرک موجود است؛ اما وارد شرکت نمی‌شود. بخشی از افراد مقابل دادگستری الوند تجمع کرده و بخشی مقابل استانداری.»

کارگران این شرکت گفتند: «اکنون نیز مدیریت شرکت به فردی واگذار شده که گویی تخصصش قلع و قمع کردن کارگر است و حکم اخراج ما را صادر کرده و بیان می‌کند که برای این کار از طرف استانداری مجوز دارد و از طرفی ما را بخاطر تجمع تهدید می‌کنند.»

کارگران شرکت کنتورسازی تصریح کردند: «مگر ما جزو خانواده این کشور نیستیم، پس چرا از صبح تا اکنون که در این مکان تجمع کردیم حتی یک نفر برای پیگیری و جویا شدن علت از پله‌های استانداری پایین نیامده و استاندار حتی یک بار هم به خود زحمت نداده که در جریان این اعتراضات مقابل استانداری با ما دیدار کند.»

Share: