اعتراض کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز نسبت به انتصاب مدیران جدید

جمعی از کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز، روز شنبه ۱۳ دی‌ماه ۹۹ مدیران تازه منصوب شده معاونت‌های خرید، اداری و مالی، نیروی انسانی و فنی و بهره‌برداری را از شرکت اخراج کردند.

بنا به گفته یکی از فعالان کارگری، در روزها و ماه‌های گذشته مدیرعامل این مجموعه اقدام به انتصاب مدیران جدید برای واحدهای مالی و اداری کرده بود؛ اما انتصاب این مدیران با مخالفت کارگران مواجه شد.

براساس این گزارش، مخالفت کارگران با انتصاب این مدیران به دلیل نقش آنها در اتفاقات سال‌های گذشته است که ضربات جبران‌ناپذیری برای شرکت فولاد اهواز به وجود آورده بودند.

یک فعال کارگری می‌گوید: «افرادی را که مدیرعامل برای جایگاه‌های حساس شرکت در نظر گرفته، کسانی هستند که در تخلفات گسترده مالی سال‌های قبل نقش به سزایی داشته و اقدام به فروش اطلاعات و اسناد فنی به شرکت‌های رقیب و تازه تاسیس شده نموده‌اند.»

بنا به گفته یکی دیگر از منابع کارگری، برخی از آنها  با حلقه اصفهانی مافیای فولاد در ارتباط بوده و اکنون با حمایت و پشتیبانی همین حلقه در مهمترین و حساس‌ترین جایگاه‌های شرکت ملی صنعت فولاد اهواز به کار گرفته شده‌اند.

کارگران معترض معتقد هستند که کارنامه قبلی این افراد چیزی جز تخلف و زدوبند مالی نبوده و اکنون مافیای فولاد که در ۵ سال گذشته کارخانجات متعدد نورد محصولات فولادی در کشور را راه‌اندازی کرده، تلاش دارد با استفاده از این مدیران میخ آخر را بر تابوت گروه ملی فولاد بزند.

کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز با اخراج مدیران منصوب شده هشدار داده‌اند که اجازه ادامه فعالیت به این اشخاص را نخواهند داد.

این کارگران دستگاه‌های مسئول را موظف به رسیدگی موضوع فسادها و تخلفات صورت گرفته از جانب این اشخاص می‌دانند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *