بر اساس گزارش شورای سازماندهی اعتراضات کارگران نفت و همچنین تصاویر و اخبار منتشره در شبکه های کارگری هزاران کارگران شاغل در حوزه های مختلف نفت و پتروشیمی در اعتراض به وضعیت حقوق، عدم افزایش دستمزدها در سال‌جاری و رفتار پیمانکاران دست به اعتصاب زده‌اند.

قبلا از سوی شورای سازماندهی برای اعتصاب سراسری برای ۵ اردیبهشت فراخوان داده شده بود ولی در بخشی از واحدهای نفت و پتروشیمی از چند روز قبل دور جدید اعتصابات آغاز شده بود. در حال حاضر اعتصاب از امروز دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ از سوی کارگران پیمانکاری علی شهبازی شاغل در فاز ۱۹ عسلویه در اعتراض به عدم افزایش دستمزدها و خواست ۲۰ روز کار و ۱۰ روز مرخصی که اصطلاحاً طرح بیست ـ ده نامیده میشود آغاز شده است.

همچنین کارگران پروژه‌ای سایت ۱ پتروشیمی بوشهر نیز امروز ۵ اردیبهشت در اعتراض به سطح نازل دستمزدها، روز های طولانی کار با خواست بیست روز کار، ده روز استراحت دست به اعتصاب زدند.

امروز کارگران پروژه‌ای شرکت فولاد کوشان شاغل در پتروپالایش کنگان نیز دست به اعتصاب زدند. این کارگران پروژه‌ای نفت نیز خواستار افزایش دستمزد و نوبت‌کاری ۲۰ روز کار و ۱۰ روز استراحت هستند.

امروز همچنین کارگران پروژه‌ای ساخت مخازن سبز عسلویه نیز دست به اعتصاب زدند.

کارگران پروژه‌ای شاغل در پتروشیمی هنگام نیز امروز به اعتصاب پیوستند.

کارگران پروژه‌ای شرکت پتروکیان، پیمانکاری راکی شاغل در پتروشیمی هنگام دست به اعتصاب زدند.
حدود یکصدهزار نفر از کارگران پروژه‌ای نفت تابستان گذشته دست به اعتصابی ۳ ماهه زدند. برخی از شرکت‌ها خواسته‌های کارگران را بی‌جواب گذاشتند و برخی نیز بخشی از مطالبات را اجر کرده بودند.

از دیروز یکشنبه ۴ اردیبهشت کارکنان نوبت‌کار زیرمجموعه شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و همچنینکارگران داربست‌بند پیمانکاری علیخانی شاغل در پتروشیمی کیان واقع در عسلویه و کارگران پروژه‌ای پیمانکاری فرجود شاغل در پتروشیمی بوشهر اعتصاب خود را آغاز کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.