کسبه و بازاریان سنندج از صبح امروز چهارشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۴۰۱ در اعتصاب کامل بسر می‌برند.
همزمان در برخی شهرهای دیگر کردستان از جمله، بانه و سقز نیز کسبه دست به اعتصاب زده و از باز کردن مغازه‌های خود خودداری نمودند.

بازاریان سنندج در صنف‌های مختلف از جمله بازار طلافروشان، بازار کفش، تره‌بار و مغازه‌داران سنندج بطور کامل در اعتصاب هستند. در سنندج علاوه بر اعتصاب، مردم از صبح امروز به خیابان‌ها آمده و تظاهرات خود را شروع کردند. جوانان شهر سنندج با روشن کردن آتش اقدام به بستن خیابان‌ها نمودند و تا زمان دریافت خبر به جمعیت شرکت‌کننده در اعتراضات افزوده می‌شد.

کسبه و بازاریان سقز نیز از صبح امروز همچون روزهای گذشته به اعصاب خود ادامه دادند. بنابه خبرهای رسیده از منابع مطلع، بازاریان سقز اعلام کرده‌اند که اعتصاب امروز به احترام چهلم شهدای جمعه خونین زاهدان صورت گرفته است.

سقز از جمله شهرهای کردستان است که از روز جان باختن مهسا امینی و در اعتراض به این قتل حکومتی در اعتصاب بسر می‌برد.
در بانه نیز اغلب مناطق در اعتصاب بوده و کسبه از باز کردن مغازه‌هایشان خودداری نمودند.

  • فیلم آغاز اعتراضات امروز در سنندج با آتش زدن لاستیک و بستن خیابان

مردم سننـدج از صبح روز چهارشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۴۰۱ دست به اعتصاب و اعتراضات سراسری زده‌اند. این اعتصاب همزمان در دیگر شهرهای کردستان از جمله سقز و بانه نیز در جریان است و کسبه و بازاریان بطور کامل در اعتصاب هستند.

مردم سنندج همزمان با اعتصاب سراسری خود، دست به اعتراض زده و اقدام به روشن کردن آتش و بستن خیابان نمودند. اعتصاب کسبه و بازاریان سنندج در پنجاه و پنجمین روز قیام سراسری صورت می‌گیرد.

بنابه گفته منابع مطلع، اعتصاب در شهرهای کردستان و تظاهرات در سننـدج، در حمایت از مردم بلوچستان، در چهلم جمعه خونین زاهدان صورت گرفته است. در همین روز کسبه و بازاریان زاهدان نیز به احترام چهلم شهدای زاهدان در اعتصاب بسر می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *