اعتصاب حدود ۳۵۰ راننده ناوگان اتوبوسرانی درون شهری ارومیه

حدود ۳۵۰ راننده ناوگان اتوبوسرانی درون‌شهری ارومیه، صبح امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۹۹ در اعتراض به عدم همکاری و کمک دولت در شرایط مقابله با کرونا دست به اعتصاب زدند.

اعتصاب رانندگان ناوگان اتوبوسران درون‌شهری ارومیه در خیابان عطایی ارومیه و مقابل پارک تخم‌مرغی شکل گرفته و رانندگان با پارک خودروهای‌شان در کنار خیابان، دست از کار کشیدند.

این اعتصاب که با شرکت حدود ۳۵۰ اتوبوس از ناوگان اتوبوسرانی ارومیه شروع شد، رانندگان اظهار داشتند: «می‌خواهیم صدای خود را به گوش کر مقامات دولتی و حکومتی برسانیم.»

یکی از رانندگان شرکت کننده در این اعتصاب به تشریح علت اعتصاب خود پرداخته و گفت: «متاسفانه شهرداری بیمه رانندگان را پرداخت نکرده و از طرفی درآمد ما ۸۰ درصد بعد از شیوع ویروس بیماری کرونا کاهش یافته است؛ ولی هیچ‌گونه حمایتی از سوی نهادهای دولتی صورت نگرفته و تنها کمک آنان یک بار توزیع روغن موتور بوده است.»

رانندگان معترض ناوگان اتوبوسرانی ارومیه افزودند: «هیچ کسی به درد ما گوش نمی‌کند، سند ما را آزاد کنید؛ ما خواستار پیگیری و حل مشکلات خود از سوی نهادهای مربوطه هستیم.»

بر اساس گزارش‌ها، در پی اعتصاب رانندگان اتوبوس ناوگان اتوبوسرانی ارومیه، نیروهای پلیس و انتظامی از ترس گسترش اعتراضات، در محل اعتصاب مستقر شدند.

لازم به یادآوری است که پیش‌تر نیز، روز شنبه ۱۶ فروردین ماه سال ۹۹، رانندگان و مالکان اتوبوس‌های درون شهری ارومیه، با برپایی تجمع در مقابل استانداری آذربایجان غربی، ضمن اعتراض به عدم تخصیص بیمه بیکاری ۳ ماهه ناشی از تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی، خواستار توجه دولت به وضعیت معیشتی خود در دوران قرنطینه شده بودند.

گسترش مجدد ویروس کرونا بر معیشت اقشار مختلف جامعه، تاثیر گذاشته است. از سوی دیگر، ورشکستگی اقتصادی حکومت و عدم حمایت از اقشار مختلف جامعه در مقابله با ویروس کرونا، این وضعیت را تشدید کرده است. در این میان، رانندگان اتوبوس‌های درون شهری و تاکسی‌ها که در طی روز به طور مستقیم با انبوه نفرات مواجه هستند، نگرانی ابتلا به بیماری کرونا را افزایش داده است.

Share: