برپایه ی گزارش ها و تصاویر دریافتی تاکنون شهرهای زیر در روز چهارشنبه به اعتراضات سراسری پیوسته اند:

تهران: بازار آهن، شوش، پارک دانشجو و ایستگاه های مترو.

روانسر، بوکان، کامیاران، مشهد، صومه سرا

صومعه سرای گیلان، حضور گسترده آزادیخواهان در صومعه سرای گیلان با شعار مرگ بر دیکتاتور – چهارشنبه ۲۵ آبان

درگیری های شدید خیابانی در کامیاران و بوکان

شهر کامیاران شب گذشته دست کم سه جان باخته ی دیگر داشته است. امروز از صبح مردم مجددا در خیابان های شهر حضور یافته و با ماموران سرکوبگر درگیر شده اند. جمعیت زیادی در برابر خانه ی فواد محمدی یکی از جانباختگان شب گذشته گرد آمده اند. هه نگاو گزارش داده است ماموران به سوی مردم تیراندازی کرده اند و حداقل ۱۰ نفر زخمی شده اند. در بوکان نیز اعتراضات و درگیری با ماموران از صبح آغاز شده است. بنابر گزارش ها، برهانکرمی اهل روستای یوزیدر، امروز چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ در خیابان “زرنه” و مقابل منزل فواد محمدی از جانباختگان شب گذشته کامیاران، با شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر حکومتی کشته شده است.

کامياران، مردم در برابر خانه ی فواد محمدی از جانباختگان شب گذشته ی اين شهر

بوکان – صبح روز چهارشنبه 25 آبان، درگيری مردم با سرکوبگران

درگیریمردمباسرکوبگرانحکومتیدربازارآهنتهران
از صبح امروز درگیری های شدیدی در بازار آهن تهران گزارش می شود. نیروهای سرکوبگر به معترضین حمله کرده اند و مردم با آتش زدن لاستیک خودروها و پرتاب سنگ با آن ها مقابله می کنند. بازار آهن تهران، از صبح در همراهی با اعتراضات سراسری تعطیل بوده است.

۱۳بازداشتیدررویدر: شب گذشته شهرستان کوچک رویدر برای اولین بار به خیزش انقلابی پیوست، بنابر اطلاعیه ای که از سوی جوانان محلات رویدر منتشر شده، در جریان این اعتراضات دست کم ۱۳ نفر از اهالی این شهر دستگیر شده اند. در اطلاعیه ی جوانان محلات رویدر از مردم این شهر خواسته که به خانواده های بازداشت شدگان کمک کنند و آن ها را تنها نگذارند.

گزارش از مشهد: اقدسیه شلوغه. این منطقه همه مکانیک هستن،صافکار و نقاش. تا حالا نه بیرون اومدن نه اعتصاب کردن
امروز اولین باره. مامور هم اومد. اتحاد هر روز قوی تر میشه.

اعتصابات سراسری در شهرهای ایران

دومین روز اعتصاب سراسری در ایران آغاز شده است. اعتصابات چنان گسترده است که بسیاری از شهرها حالت تعطیلات به خود گرفته اند. بازارها، فروشگاه، مراکز خدماتی، رستوران ها و غذاخوری ها، مغازه های تعمیراتی، مکانیکی ها تعطیل کرده اند. گزارش هایی از اعتصاب در شهرها و مناطق زیر به دست ما رسیده است:

تهران: بازار بزرگ، منطقه ی شهران، خیابان ایرانشهر، خیابان فلسطین، اسلام شهر، بازار آهن شاد، خیابان گاندی شمالی، خیابان منوچهری، خسرو صادقیه، امین حضور، ولی عصر، خیابان قزوین، امامزاده حسن، پاساژ علاءالدین، کتابفروشی های خیابان انقلاب،

کردستان: سنندج، سقز، کامیاران، مریوان، اشنویە، بانە، مهاباد، بوکان، دهگلان، جوانرود، پیرانشهر، بیجار،

کرج، یزد، جاده ساوه، نجف آباد، لاهیجان، بیجار، بروجن، فسا، شاهین شهر، اصفهان، یاسوج، اراک، مشهد، بندر عباس، اهواز، بهبهان، کرمانشاه، بابل، شیراز، رشت، خرم آباد، ارومیه، بندر گناوه، تبریز، کرمان، آبدانان ایلام، کازرون، قروه، صومعه سرا،

در بازارآهنتهران، مغازه ها را تعطیل کرده اند و تظاهرات با شعار «سید علی سرنگونه» در جریان است.

گزارش از بندرعباس: اومدم یه دوری تو شهر زدم. تقریبا نود درصد بندرعباس تعمیرات داشتن.

نمونه هایی از اعتصابات در شهرهای مختلف را در زیر می بینید:

اعتراضات دانشجویی

همزمان با شصت و یکمین روز خیزش انقلابی ایران دانشگاه های کشور همچنان صحنه ی اعتراض هستند. تصاویر و ویدئوها اعتراضات دانشجویی در دانشگاه های زیر را ثبت کرده اند:

دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا، دانشکده فنی پردیس مرکزی دانشگاه تهران، دانشگاه کردستان، دانشگاه جندی شاپور، دانشگاه تبریز، دانشگاه آزاد تبریز، دانشگاه آزاد آبادان، علوم پزشکی قزوین، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه خواجه نصیر

نیروهای یگان ویژه وارد دانشگاهکردستان شده و به روی دانشجویان آتش گشودند. در یکی از ویدئوهای ارسالی یک دانشجو می گوید که دانشجویان همه ی راه های ورودی را بسته و سرکوبگران را فراری داده اند. او می گوید دانشگاه کردستان بیست هزار دانشجو دارند که ۵۰۰ مامور یگان ویژه را از دانشگاه بیرون ریخته اند.

نیروهای یگان ویژه وارد محوطه دانشگاه کُردستان در شهر سنندج شده و به سوی دانشجویان تیراندازی می‌کنند – 25 آبان

دانشگاه سنندج: بيست هزار دانشجو هستيم، 500 نيروی يگان ويژه را از دانشگاه بيرون ريختيم. 25 آبان

تجمعات اعتراضی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی سنندج – 

چهارشنبه ۲۵ آبان

پاره کردن عکس خامنه ای در دانشگاه جندی شاپور اهواز – 

چهارشنبه ۲۵ آبان

بازداشتدانشجویاندانشگاهرازیکرمانشاهدرخوابگاهاشرفی: نیروهای امنیتی با همراهی حراست این دانشگاه عصر ۲۴ آبان وارد خوابگاه اشرفی شده و اقدام به بازداشت برخی از دانشجویان به همراه گوشی همراهشان کردند. در ادامه دانشجویان بازداشت شده را سوار خودروهای حراست کرده و پس از انتقال به جلوی دانشگاه، با بستن چشم دانشجویان، آن‌ها را سوار بر ون‌های سفید می‌کردند. گفته می‌شود تعداد این دانشجویان به ۷۸ نفر می‌رسد اما آمار دقیقی تا بدین لحظه در دست نیست.

تجمعامروزدانشجویاندانشگاهعلومپزشکیکردستان: علی‌رغم تعلیق‌ جمع کثیری از دانشجویان و تهدیدهای فراوان دانشگاه جهت جلوگیری از تجمع. دانشجویان این دانشگاه از ۲۴ آبان مجددا در اعتصاب کامل به سر می‌برند. تجمع امروز به یاد ارشاد رحمانی دانشجوی علوم پزشکی کردستان و از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ صورت گرفته است.
از جمله شعارهای تجمع امروز: زن آزاده منم هیز تویی هرزه تویی، بی طرفی بی شرفی، قسم به خون یاران ایستاده ایم تا پایان، ژن ژیان ئازادی.

روندممنوع‌الورودیدردانشگاهشریفادامهدارد: پس از اطلاعیه تهدیدآمیز دیشب هیأت رئیسه دانشگاه مبنی بر برخورد فوری، قاطع و بااستفاده از همه ظرفیت‌های قانونی با دانشجویان معترض، امروز صبح برای برخی دانشجویان از طرف دانشگاه پیامکی مبنی بر ممنوع‌الورودی تا اطلاع ثانوی و بررسی پرونده آن‌ها ارسال شده‌است.

pastedGraphic.png

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *