اعتصاب رانندگان تاکسی کیش

روز سه‌شنبه ۱۸ آذر ماه ۹۹، اعتصاب رانندگان تاکسی کیش، بار دیگر در جلوی مرکز تجاری رانندگان تاکسی در این جزیره، در اعتراض به ورود اسنپ به این منطقه از جانب سپاه پاسداران ادامه داشت.

رانندگان تاکسی جزیره کیش نسبت به امضاء تفاهم‌نامه همکاری شرکت عمران، آب و خدمات کیش با شرکت اسنپ معترض هستند.

این تفاهم‌نامه که پای اسنپ را به منطقه تاکسیرانی جزیره کیش توسط سپاه پاسداران باز خواهد کرد، اعتراض شدید تاکسیرانان را برانگیخت و خطاب به سران سپاه که خواهان به یغما بردن حق و حقوق این قشر از جامعه هستند، اقدام به سر دادن شعارهای اعتراضی نمودند.

اعتصاب رانندگان تاکسی کیش و اعتراض آنها به انتصاب طیبی از عوامل سپاه پاسداران همراه با شعارهای اعتراضی علیه او بود که می‌گفتند: «طیبی حیا کن؛ طیبی اسنپ را بردار و برو.»

فیلم اعـتصاب و تجمع رانندگان تاکسی در جلوی مرکز تجاری

اعتصاب رانندگان تاکسی منطقه آزاد کیش هم زمان با تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی جزیره کیش صورت گرفته است که نسبت به امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت عمران، آب و خدمات کیش با شرکت اسنپ معترض و با متوقف کردن تاکسی‌های خود دست به اعتصاب زده‌اند.

اعتصاب و تحصن رانندگان تاکسی جزیره کیش از روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه ۹۹ شروع شده و مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش و مسجد خاتم‌الانبیاء تجمع کرده‌اند.

در دومین روز اعتصاب رانندگان تاکسی جزیره کیش که روز پنجشنبه ۱۳ آذر ماه ادامه پیدا کرد، خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران از مختل شدن حمل و نقل این جزیره به خصوص در مسیر کیش به فروگاه خبر داد.

در خصوص اعـتصاب و تحصن رانندگان تاکسی جزیره کیش لازم به توضیح است که ابوالفضل طیبی مدیرعامل منطقه آزاد کیش مدتی پیش تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت اسنپ، با فوریت اقدام برای مدیریت حمل و نقل در این جزیره امضا کرد و طی دو مرحله از رانندگان تاکسی خواست برای ثبت‌نام در این سامانه شرکت کنند.

اما این دعوت که یک تصمیم حاکمیتی و نفوذ سپاه پاسداران در منطقه تاکسیرانی جزیره کیش بود با اعتراض شدید رانندگان مواجه شد.

مقامات شرکت عمران کیش که با اعصاب و اعتراض رانندگان تاکسی و عدم ثبت نام در اسنپ مواجه شدند، در یک اقدام ظالمانه از رانندگان خودروهای شخصی برای شرکت در حوزه حمل و نقل دعوت به عمل آوردند تا با اعتراض و اعـتصاب رانندگان تاکسی مقابله نمایند.

در مقابل اقدام شرکت عمران کیش، رانندگان اقدام به راه‌اندازی سامانه اینترنتی کرده و آدرس آن را روی بدنه خودروهای خود درج نمودند.

این اختلاف میان رانندگان تاکسی و مقامات حکومتی جزیره کیش در خصوص ورود اسنپ به این جزیره، روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه ۹۹ به اوج خود رسید و به اعـتصاب و تحصن رانندگان منجر شد.

رانندگان تاکسی کیش خواستار لغو این تفاهم‌نامه بوده و مخالف ورود تاکسی اسنپ به این جزیره می‌باشند و تحصن و اعتراض خود را از حدود یک هفته پیش شروع کرده و همچنان ادامه دارد.

ابوالفضل طیبی، مدیر عامل شرکت عمران کیش که با اعتصاب گسترده رانندگان تاکسی جزیره کیش مواجه شد، در اقدامی خصمانه و در جهت شکستن اعتـصاب رانندگان، از تمامی همکاران در شرکت عمران، آب و خدمات کیش خواست که با وسایل نقلیه شرکت و خودروهای شخصی، ساکنان و گردشگران کیش را در سطح شهر جابجا کنند.

هر چند طیبی امضاء این تفاهم‌نامه را یک گام مثبت برای ایجاد رقابت بین فعالان حوزه حمل و نقل و کمک به مردم جزیره کیش و گردشگران عنوان کرده است، اما ظلم آشکار در حق رانندگان بومی تاکسی می‌باشد که ورود اسنپ از جانب سپاه پاسداران به نان سفره آنها چنگ انداخته است.

لازم به یادآوری است که رانندگان تاکسی در جزیره کیش برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر در اعتراض به شرایط کاری خود، دست به تجمع اعتراضی می‌زنند.

Share: