اعتصاب رانندگان ون در همدان در اعتراض به کم بودن سهمیه بنزین

کمبود سهمیه بنزین، انگیزه اعتصاب رانندگان ون در همدان شد. بنا به خبر دریافتی، روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۹۸، صدها راننده ون در همدان در اعتراض به کم بودن سهمیه بنزین اعتصاب کرده و از سرویس‌دهی خودداری کردند. تعداد رانندگان شرکت کننده در این اعتصاب ۲۷۰ راننده برآورد شده است.

در پی اعتراض و اعتصاب رانندگان تاکسی ون در همدان نسبت به کمبود سهمیه بنزین، محمد پوروخشویی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری همدان با اعلام اینکه چندین خط تاکسی ون اعتراضاتی نسبت به سهمیه بنزین خود داشتند، به آن اعتراف کرد.

وی در ادامه گفت: «اعتراض تاکسیرانان به سهمیه ۴۰۰ لیتر بنزین در ماه است. آنها معتقدند مصرف آنها بالاتر است و این میزان کفاف تردد آنها در ماه را نمی‌دهد.»

پوروخشویی که از خشم رانندگان اعتصابی مطلع بود با اذعان به اینکه اعتراض رانندگان کاملاً به جا بوده در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: «سهمیه کنونی رانندگان ون ماهانه ۴۰۰ لیتر است که این میزان برای تاکسی‌های چهار نفره تعبیه شده؛ این در حالی‌ست که بنا بر اعلام وزارت نفت این میزان در سراسر کشور باید ماهانه ۶۰۰ لیتر برای خوردروهای ون باشد.»

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان افزود: «میزان سهمیه دو ماه گذشته برای خودروهای ون ماهانه ۴۰۰ لیتر بوده و این خودروها به علت گازسوز نشدن مجبور هستند به میزان قابل توجهی از بنزین آزاد استفاده کنند.»

وی تأکید کرد:

«در حال حاضر باید کارت‌های سوخت قدیمی خودروهای ون باطل و کارت‌های جدید با سهمیه‌های جدید به رانندگان داده شود.»

او با ادعای اینکه وزارت کشور طی اصلاحیه‌ای سهمیه تاکسی‌های ون را به ۶۰۰ لیتر تغییر داده است افزود: «البته برای دریافت این سهمیه باید کارت سوخت‌های قدیمی آنها باطل شده و کارت سوخت جدید صادر می‌شد.»

در حال حاضر رانندگان خطوط تاکسی شهرک مدنی، فرهنگیان، بهشتی، اندیشه، خضر و سایر خطوط از جابجایی مسافران خودداری کرده‌اند.

Share: